Artykuły do tagu: lekcja

Czas zatrzymany powiewem wachlarzy
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy pn. "Czas zatrzymany powiewem wachlarzy", który odbędzie się 11 maja 2024 roku o godz. 17.00 (Plac Zamkowy 4).
Dla pasjonatów historii i nie tylko. Opowiedzą o kłamstwie katyńskim
"Geneza i realizacja kłamstwa katyńskiego" - to tytuł pierwszego wykładu otwartego, na jaki zaprasza Akademia Piotrkowska. Prelekcji będzie można wysłuchać już dziś o godz. 17:00.
Uczniowie wzięli udział w sesji Rady Gminy
Uczniowie najstarszej klasy ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie, na czele z dyrektorem Jarosławem Baranem, uczestniczyli w XLV Sesji Rady Gminy Grabica.
O polsko-ukraińskim sojuszu w piotrkowskim muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z nową wystawą czasową zatytułowaną „Za Waszą i Naszą wolność. Sojusz Piłsudski – Petlura 1920”. Ekspozycja ta została przygotowana przez redakcję „Kuriera Galicyjskiego” we Lwowie. Wystawa jest w Polsce mało znana. W 2016 roku w Sejmie odbył się jej wernisaż.
O kobietach w piotrkowskiej Filii UJK
"Kobieta na przestrzeni dziejów" to tytuł konferencji zorganizowanej w czwartek w auli Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Goście mogą przysłuchiwać się wykładom kilkudziesięciu prelegentów z całej Polski.
Zdobywca Mount Everestu z wykładem na UJK
Jak najskuteczniej pracować z ludźmi? Co robić, by budować w zespole wysokie zaangażowanie? Między innymi o tym mówił Piotr Cieszewski, zdobywca najwyższego szczytu ziemi, ambasador akcji Szlachetna Paczka, maratończyk i taternik podczas swojego wykładu "Lider w akcji". Wydarzenie zostało zorganizowane w auli piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Kuchni uczyli się od mistrza
Skóra wieprzowa w czekoladzie z sosem lawendowo-pomarańczowym z tabasco oraz polędwica wołowa podana na kozim serze z truskawkami i musem z białego wina...
Biblioteka zaprasza na prelekcję i wernisaż wystawy
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim i Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział im. Michała Rawity - Witanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na prelekcję Jerzego Kapłona – dyrektora COTG PTTK, autora pokazu multimedialnego „140 lat TT, PTT, PTTK” prezentującego 200 przeźroczy obrazujących powstanie i rozwój Towarzystwa, która odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17.00 w Czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29.
Na WF-ie nie ćwiczy tylko 4 procent uczniów
Statystyki okazały się optymistyczne. W Piotrkowie z zajęć wychowania fizycznego zwolnionych jest tylko 4,31 % uczniów. Jest tak dobrze, że miasto nie zamierza organizować dla niećwiczących zajęć rehabilitacyjnych, jak proponował jeden z radnych.
Piotrkowianin na nowej dziesięciozłotówce
Narodowy Bank Polski wydał kolejną monetę kolekcjonerską. To chyba jedyna moneta, na której znajduje się piotrkowianin.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat