Artykuły do tagu: lek

Do bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego wraca nocna i świąteczna pomoc lekarska.
Kardiologia inwazyjna i hemodynamika - to nowy oddział, który od 1 lutego będzie przyjmował pacjentów w radomszczańskim szpitalu. Na oddziale mają pracować lekarze z Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Bezpłatne, komputerowe badanie wzroku organizują 27 stycznia władze gminy Aleksandrów.
Bez stomatologa w Rozprzy i w Aleksandrowie
Mieszkańcy Rozprzy zostali pozbawieni dostępu do bezpłatnej opieki stomatologicznej, ponieważ lekarz prowadzący gabinet złożył uzupełnienie oferty po terminie, przez co jego oferta została odrzucona. Dentysty nie będzie też w Aleksandrowie. Gminę pozbawiono jakiekolwiek opieki stomatologicznej.
Region: Powstaje Dom Samopomocy
W ubiegłym roku na terenie gminy Aleksandrów realizowany był I etap inwestycji polegającej na utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrówce. Wójt Dionizy Głowacki, widząc potrzebę uruchomienia takiej placówki, złożył wniosek do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego o przeznaczenie środków finansowych na ten cel.
Obowiązuje już nowa ustawa refundacyjna. Lekarze, tak jak zapowiadali, prowadzą „protest pieczątkowy”. Nie wpisują więc na receptę, w jakim stopniu refundowany jest lek. W zamian stawiają pieczątkę: „Refundacja do decyzji NFZ”.
“W ostatnim czasie w kontaktach z mieszkańcami miasta spotkałem się z pytaniami i postulatami w sprawie utylizacji leków przeterminowanych i postępowania z lekami niewykorzystanymi. (...) Odpady medyczne powstające w gospodarstwach domowych, z powodu braku informacji, jak z nimi postępować, bądź pełnej świadomości, co do zagrożeń dla życia i zdrowia, wyrzucane są do śmieci...”
Wczoraj około godziny 17.30 policjanci z komisariatu w Sulejowie zostali powiadomieni przez 56-letniego mieszkańca gminy Aleksandrów o kradzieży drzewa z jego działki leśnej.
Do dentysty z dzieckiem... raczej prywatnie
Trwają rozmowy placówek medycznych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Część kontraktów została już wstępnie rozstrzygnięta. Z wyników rozmów na temat kontraktów stomatologicznych nie do końca zadowolony jest Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. Zaznacza jednak, że źle nie jest, ponieważ w niektórych obszarach zwiększy się dostępność usług dla pacjenta. Co może niepokoić? W ciągu najbliższych trzech lat NFZ przeznaczy o połowę mniej pieniędzy na stomatologię dziecięcą w Piotrkowie i regionie niż w mijającym okresie.
Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju świąt Bożego Narodzenia.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat