Artykuły do tagu: kraj

31.10.2023 10:51
Tylko jeden znicz
Troska o przyszłość planety i o ekologię dociera z roku na rok w większą liczbę miejsc. Dziś coraz głośniej mówi się o tym, by przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych nie kupować zestawu zniczy na groby naszych bliskich, ale postawić na każdym tylko jeden znicz. Czy zatem proekologiczne praktyki zagoszczą również na cmentarzach?
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy
W nocy z 28 na 29 października zmieniamy czas z letniego na zimowy - pośpimy przez to o godzinę dłużej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 3.00 na 2.00.
Powiększą strefę płatnego parkowania w Piotrkowie?
Wszystko wskazuje na to, że strefa płatnego parkowania w Piotrowie zostanie powiększona o kolejną ulicę. Decyzję w tej sprawie radni mają podjąć podczas środowej sesji Rady Miasta.
Od dziś nowe uprawnienia Straży Miejskiej
Od dziś Straż Miejska ma nowe uprawnienia. Dotyczą one między innymi kierujących hulajnogami, czy rowerzystów, którzy łamią zakaz jazdy po drodze lub przejściu dla pieszych, czy tych, którzy nie posiadają uprawnień.
Uwaga! Kolejna modernizacja w centrum miasta
Kolejne roboty drogowe w Piotrkowie. Rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni w Al. Armii Krajowej, na odcinku od ronda Solidarności do ul. Wojska Polskiego. Wprowadzona została już tymczasowa organizacja ruchu.
Trzecia Droga z PiS w koalicji? Dariusz Klimczak odpowiada
Trzecia Droga drogą do koalicji rządowej. Napływające wyniki z 10 okręgu potwierdzają dane z całego kraju i wskazują, że ta koalicja będzie kluczowa przy tworzeniu przyszłego rządu. Czy jest więc możliwość współpracy polityków Trzeciej Drogi z PiS?
Cena, przebieg, rocznik. Testy bezpieczeństwa na szarym końcu. Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?
Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.
Skrzyżowanie z problemami?
Trwają prace nad modernizacją ul. Wojska Polskiego, na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej. Obecnie zdarto tam nawierzchnię jezdni. Kierowcy, którzy poruszają się drogami w tej części miasta, muszą być wyczuleni na zmieniającą się tymczasową organizację ruchu.
20.07.2023 16:40
Kolizja na
W czwartkowe popołudnie doszło do kolizji dwóch aut osobowych na drodze krajowej nr 12 na odcinku pomiędzy Sulejowem a Mniszkowem. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.
Dowód elektroniczny zamiast normalnego
14 lipca w życie weszły nowe przepisy związane z aplikacją mObywatel. Zrównuje ona elektroniczne dokumenty z ich tradycyjnymi odpowiednikami.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat