76 studentów I roku Wydziału Pielęgniarstwa WSPS wzięło udział w uroczystości czepkowania, która odbyła się wczoraj, 13 maja, w sali widowiskowej piotrkowskiego Domu Nauczyciela. Studentki otrzymały białe czepki, studenci przypinki w kształcie pielęgniarskiego czepka. Gościem honorowym ceremonii była Wacława Kamieńska, nestorka polskiego pielęgniarstwa, odznaczona Medalem Florence Nightingale.
Dzieci coraz mniej, szkół też, wiele placówek w Polsce zostało zlikwidowanych. Nie ominęło to również naszego regionu. Często jedyną szansą na przetrwanie placówki jest przekazanie jej stowarzyszeniu. Z taką sytuacją mamy do czynienia w Proszeniu. W gminie Wolbórz o likwidacji podstawówki mówi się od lat, likwidacji szkoły chciała już poprzednia burmistrz, jednak opór (nauczycieli, rodziców, radnych) był zbyt silny. Teraz szkołę ma przejąć stowarzyszenie. Czy w ten sposób uda się uratować placówkę? Przykład Rękoraja pokazuje, że nie jest niemożliwe.
Wybór szkoły średniej to dla każdego ucznia jedna z najważniejszych decyzji. W jej podjęciu pomagało dziś I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie, w którym odbywał się dzień otwartych drzwi.
W Szkole Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie przeprowadzono konkurs matematyczny "Tęga głowa".
W sobotę dzień otwarty zorganizowano w II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie. Uczniowie i nauczyciele przekonywali gimnazjalistów, że to właśnie ich szkoła jest najlepsza.
Blisko 350 tys. szóstoklasistów w całej Polsce przystąpiło we wtorek do egzaminu, który wieńczy naukę w szkole.
Szkoła Podstawowa w Babach w gm. Moszczenica została wyróżniona w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła i tym samym dołączyła do rankingu najlepszych szkół w całym powiecie.
Przedstawiciele Kuratorium Oświaty pozytywnie zaopiniowali zmiany, które zostaną wprowadzone niebawem w Szkole Podstawowej w Proszeniu. Przypomnijmy, że placówką będzie zarządzać stowarzyszanie powołane przez rodziców.
Zachęcali szóstoklasistów do wyboru Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie. Placówka zorganizowała dzień otwarty.
Minęło nieco ponad pół roku od wejścia w życie rozporządzenia regulującego listę dopuszczalnych produktów spożywczych w sklepikach i automatach w polskich szkołach. I choć radykalnie wprowadzonym zmianom przyświecała szczytna idea "Mniej soli, mniej cukru i mniej tłuszczu", to przedsiębiorcy są zgodni: to przy okazji mniej zysków i więcej kłopotów. Sprawdziliśmy, co – i czy na lepsze - zmieniło się u przedsiębiorców sprzedających jedzenie w piotrkowskich placówkach. Wiadomo już, że sklepikarze wycofali działalność w Gimnazjum nr 3 czy II Liceum.