Spotkanie rodziców uczniów szkoły podstawowej nr 12 w Piotrkowie z władzami miasta odbyło się w środowe popołudnie. Tematem był zakrojony na dużą skalę remont placówki, który na 10 miesięcy ma wyłączyć ją z użytkowania. Krążące wśród rodziców informacje, że uczniowie przez ten czas mają uczyć się w innych placówkach, nawet w godzinach popołudniowych budziły obawy i niezadowolenie.
Za nami jubileusz 25-lecia Technikum Hodowli Koni w Wolborzu. W związku z tym wyjątkowym świętem szkołę odwiedzili absolwenci z całej Polski oraz miłośnicy koni.
Po miesiącach problemów w końcu udało się znaleźć wykonawcę termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 12. Prace mają się rozpocząć już niebawem. Zakres remontu jest ogromny, więc pojawia się pytanie: co z uczniami szkoły?
W czwartek na boisku III Liceum Ogólnokształcącego odbyła się gala wręczenia Juliuszów, czyli otrzęsiny dla klas pierwszych. Impreza została zorganizowana przez samorząd uczniowski.
Początek jesieni to czas na wykopki. Te tradycyjne, z motykami i koszykami, zorganizowano w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Do współpracy przy zbieraniu ziemniaków zaproszono starostę powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiak, wicestarostę Dariusza Magacza oraz radnego powiatowego Krzysztofa Mroczkowskiego.
Niedawno skończyło się kalendarzowe lato, a tymczasem handlowcy już myślą o... świętach Bożego Narodzenia. W jednym z marketów na terenie Piotrkowa pojawiły się już bożonarodzeniowe ozdoby.
Przyszłoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie odwiedzili piotrkowski Areszt Śledczy, by o porozmawiać o warunkach pracy w tym miejscu, a także o naborze do służby i kontynuowaniu swojej edukacji w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Młodzież przyjechała do Piotrkowa nieprzypadkowo. To bowiem uczniowie klasy o profilu mundurowym.
Nauka elektroniki i programowania z robotem? A może matematyka z klockami LEGO? Właśnie takich angażujących rozwiązań potrzebuje nowoczesna szkoła. Taką placówką staje się właśnie Szkoła Podstawowa im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie, gdzie w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości za kwotę 97.800 zł kupiono wiele interesujących pomocy naukowych.
Wirtualne laboratorium chemiczne, drukarka 3D, roboty edukacyjne, a nawet sprzęt AGD – to wszystko trafiło do Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.
Remont budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wciąż trwa. W minionym roku szkolnym spora część uczniów musiała uczestniczyć w zajęciach, organizowanych w pobliskich placówkach. W tym, wszyscy będą mogli uczyć się już w murach swojej szkoły.