Do 28. stycznia trwają zapisy na kolejny semestr w Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym, który działa w Bełchatowie. Przyjmowani będą uczniowie V i VI klas bełchatowskich podstawówek. Zajęcia ruszą w marcu.
Raz w tygodniu dostają zapas mleka na cały tydzień. Teraz przyszła kolej na uzupełnienie zapasów witamin. Uczniowie z niektórych piotrkowskich podstawówek uczestniczą w programie “Warzywa i owoce w szkole”. Uczestniczą, ale niekoniecznie zjadają wszystko, co dostają. O masowym jedzeniu warzyw i owoców rozmawiamy z dziećmi, ich rodzicami i dyrektorami szkół.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie muszą przemieszczać się z budynku do budynku między lekcjami, narażając się tym samym na przeziębienie. Zaniepokojeni takim rozwiązaniem zastosowanym w jedenastce są rodzice uczniów uczęszczających do tej placówki.
Ponad 800 uczniów III klas piotrkowskich gimnazjów przystąpiło do egzaminów próbnych. Wczoraj uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych, dzisiaj pisali test matematyczno-przyrodniczy. Prawdziwy sprawdzian czeka ich jednak dopiero pod koniec kwietnia.
Monitoring wizyjny działa pełną parą już praktycznie we wszystkich podstawówkach i gimnazjach na terenice Piotrkowa. Tylko w zeszłym roku w piotrkowskich szkołach zainstalowano 64 kamery.
Wiele wskazuje na to, że już wkrótce szkoły te znikną z mapy edukacyjnej Piotrkowa. Jeżeli decyzja Łódzkiego Kuratora Oświaty okaże się ostateczna - prezydent Piotrkowa rozpocznie procedurę wykreślanie tej placówki z rejestru jednostek oświatowych miasta.
Czy uczniowie, którzy z różnych powodów nie ćwiczą na zajęciach wychowania fizycznego zagrają niedługo w szachy? To jedna z propozycji posła Roberta Telusa zawarta w interpelacji złożonej do minister edukacji.
Rodzice dzieci w wieku szkolnym wiedzą, ile kosztuje edukacja. I nie tylko ona. Również związane z nią przyjemności. W Piotrkowie można znaleźć wielu, którzy wysokim szkolnym składkom się sprzeciwiają. Nawet ci, których na to stać, powoli zauważają, że co za dużo, to niezdrowo. Dyrektorzy tłumaczą – nikt nie zgłasza problemu, a rodzice zawsze mają prawo głosu.
Wszystko za sprawą monitoringu wizyjnego, który do końca listopada ma zostać zainstalowany w dziesięciu piotrkowskich szkołach. Od 2007 roku monitoring posiadają już wszystkie gimnazja na terenie Piotrkowa.
„Chrobry” wśród liceów, „Piątka” wśród gimnazjów i „Dwunastka” wśród szkół podstawowych. To wyniki rankingu najlepszych piotrkowskich placówek ostatniego roku szkolnego.