Do piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty docierają kolejne niepokojące sygnały na temat poziomu nauczania w niepublicznych szkołach Rawita w Piotrkowie.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie zapraszają na uroczyste obchody 120-lecia szkoły.
700 tysięcy złotych, a także dożywotnią rentę w wysokości 1.600 zł miesięcznie muszą zapłacić 16-letniej Dominice Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim oraz Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, który stwierdził, że tomaszowska szkoła i łódzki szpital są winne tragedii dziecka i jego rodziny.
Studenci i pracownicy największych wrocławskich uczelni zawitali wczoraj do Piotrkowa, gdzie na placu Pofranciszkańskim, na zainscenizowanym wrocławskim rynku, zachęcali uczniów piotrkowskich szkół do studiowania we Wrocławiu.
Senat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, podczas wczorajszego posiedzenia przyjął uchwałę dotyczącą Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Piotrkowie.
Uniwersytet Medyczny zawiesza na rok rekrutację studentów w Piotrkowie. Taką decyzję przedstawił dziś rektor uczelni - Paweł Górski, po spotkaniu z prezydentem miasta. Oznacza to, że od października nie będą przyjęci nowi studenci.
Dowożenie autokarem, busem lub częściowa refundacja kosztów dojazdów na zajęcia w Łodzi - to jedyna konkretna propozycja, jaką złożyli wczoraj wstępnie studentom likwidowanego Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Piotrkowie przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Czujemy się oszukani i potraktowani niesprawiedliwie. Mamy prawo do ukończenia tych studiów na tych samych warunkach, na jakich je rozpoczynaliśmy - mówią zgodnym chórem studentki i studenci utworzonego w Piotrkowie w 2004 roku Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ośrodek nie zdążył na dobre rozwinąć żagli, a już je zwija.
Uczniowie Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie z okazji Dnia Ziemi zasadzili pod murami szkoły symboliczne drzewko.
Bo już mają własne mundury, bo do zawodu są lepiej przygotowani niż rówieśnicy, bo być w takiej szkole jest cool. Uczniowie klasy policyjnej w Bełchatowie różnie tłumaczą swój wybór. Liczba gimnazjalistów, którzy w tym roku zdecydowali się pójść ich śladem, zaskakuje nawet policjantów.