Coraz więcej osób, poruszając się po mieście, korzysta z hulajnóg. Te elektryczne potrafią rozwinąć sporą prędkość. Tak dużą, że gdy korzystającemu ze sprzętu zabraknie zdrowego rozsądku lub umiejętności, może dojść do wypadku. Tak było ostatnio w Łodzi, kiedy to na miejskiej hulajnodze jechały dwie dziewczyny. Siostry wymusiły pierwszeństwo i zderzyły się z samochodem osobowym. Jedna z nich trafiła do szpitala. W Piotrkowie jak dotąd policja nie odnotowała żadnego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem korzystających z takiego sprzętu.
Opoczyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu kierowcy volvo, który driftował na rondzie przy zbiegu ulic Biernackiego i Perzyńskiego w Opocznie. Za rażące wykroczenie w ruchu drogowym i stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu, kierowca odpowie przed sądem.
Rekordzista z piotrkowskiego WORD nie daje za wygraną. Niebawem przystąpi do teoretycznego egzaminu po raz... 174. Okazuje się, że droga do upragnionego dokumentu czasem jest bardzo wyboista.
W 2019 r. doszło w Polsce do 7005 wypadków z udziałem pieszych, a w ich wyniku 793 osoby poniosły śmierć. Najczęstszą ich przyczyną było nieustąpienie przez kierowców pierwszeństwa na przejściach (63,1%). Jednocześnie piesi spowodowali 1879 wypadków, w których zginęły 372 osoby.
Policjanci z radomszczańskiej drogówki zatrzymali we wtorek (5 maja) po południu 24-letniego amatora wyczynowej jazdy. Jeden z mieszkańców zgłosił mundurowym, że w okolicach ul. Tysiąclecia i Fabianiego ktoś "kręci bączki", po czym auto zatrzymało się na środku jezdni.
Dwaj kierowcy tirów zablokowali drogę nietrzeźwemu kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 65-latek jechał ulicami Radomska mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo złamał zakaz sądowy za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w środę (8 kwietnia) około godziny 1.10 w nocy.
Ciężki transport niszczy nawierzchnię ul. Życzliwej w Piotrkowie, na co skarżą się mieszkańcy tej ulicy. Problem nasilił się, kiedy rozpoczęto budowę A1, a kierowcy, by nie stać w korkach, skracają sobie drogę wszelkimi możliwymi sposobami.
W czwartek rano rozpoczęła się policyjna akcja "Prędkość". Na drogach w całej Polsce pojawią się m.in. policjanci z grup SPEED, którzy używają najnowszych pojazdów z wideorejestratorami oraz ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.
Trzy wypadki, w których ucierpiało sześć osób i 34 kolizje - tyle zdarzeń odnotowała piotrkowska policja na przejeździe przez A1 na ul. Twardosławickiej od września 2019 roku, czyli od momentu oddania go do użytku.
Ministerstwo Infrastruktury proponuje m.in. odbieranie prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym. Według niektórych szacunków liczba zatrzymanych praw jazdy może w przyszłym roku wzrosnąć nawet o 40 tys.