Mimo, iż nie odnotowano żadnych utrudnień na drogach, ruch jest niewielki a pogoda dopisuje, od godz. 14.00 w piątek do godz.23.59 w sobotę policjanci w województwie łódzkim odnotowali 18 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 16 zostało rannych. Zatrzymano 77 nietrzeźwych kierujących.
Coraz więcej samochodów porusza się po drogach naszego regionu. Zarząd Dróg Wojewódzkich na ponad stu punktach w całym województwie postawił swoich ludzi, a ci policzyli ile aut jeździ drogami zarządzanymi przez ZDW.
Wjazd na Zawodzie od strony Słowackiego był dla kierowców prawdziwą udręką. Dziura na dziurze. Dziś wreszcie drogowcy ostro wzięli się do pracy i zaczęli uzupełniać braki.
Aż 219 wniosków (spełniających wymogi formalne) wpłynęło w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski (A1) - Opoczno (gr. woj. łódzkiego i mazowieckiego) oraz drogi ekspresowej S74 na odcinku Sulejów (S12) - gr. woj. łódzkiego i świętokrzyskiego.
Remont krajowej "ósemki" spowodował kompletną dewastację drogi biegnącej przez wieś Michałów w gminie Moszczenica. Dewastacji swoich dróg obawia się także Wolbórz, dlatego władze miasta interweniują już dziś.
Tego się nikt nie spodziewał. Ze względów finansowych podjęto decyzję o rezygnacji z budowy wiaduktu łódzkiego. Ostatnio przeprowadzone badania wykazały, że kierowcy jadący do i z Łodzi doskonale radzą sobie na drodze, przez co ta przeprawa przez "ósemkę" nie jest potrzebna.
Budowa mostu na Luciąży w Przygłowie przebiega zgodnie z planem. Przypomnijmy, że w tym miejscu na nowo wybudowany będzie fragment krajowej "dwunastki". Droga krajowa w Przygłowie całkowicie zmieni swój ślad.
Radni powiatu piotrkowskiego zwrócili się do ministra infrastruktury z prośbą o interwencję w sprawie odtworzenia dróg gminnych i powiatowych zdewastowanych w związku z przebudową dróg krajowych numer 8 i 91 - taką decyzję podjęto podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.
To, co dzieje się na Krętej, przyprawia nas o białą gorączkę – mówią użytkownicy piotrkowskiej drogi. Podobnie zaczyna robić się na Wschodniej i Michałowskiej. - Nie żądamy przeprosin, chcemy konkretnych napraw dróg i załatania dziur w taki sposób, żeby wystarczyło na dłużej – mówi jeden z okolicznych mieszkańców.
Na posypywanie dróg i chodników podczas minionej akcji “Zima” zużyto ponad dwa tysiące ton piasku. Teraz, gdy nie ma już śniegu, brudny piach zalega na ulicach, chodnikach i zatyka studzienki kanalizacyjne. Trzeba sprzątać – tego się nie uniknie. I tak będzie co roku, jeżeli zimą będzie konieczne posypywanie śliskich, miejskich nawierzchni.