13 grudnia 1981 roku władze wprowadziły – jak się później okazały nielegalnie – stan wojenny. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, której przejawami były m.in. brak zaopatrzenia w sklepach (także żywności) i reglamentacja (od kwietnia do października 1981 ponownie objęto systemem tzw. kartek żywnościowych wiele istotnych towarów np. mięso, masło, tłuszcze, mąka, ryż, mleko dla niemowląt itd.), oraz zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego w kraju wobec zbliżającej się zimy.
1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS jako wyraz troski związany ze światową pandemią. Tego dnia wspomina się ofiary AIDS i solidaryzuje z osobami żyjącymi z wirusem HIV i chorymi na AIDS. Symbolem solidarności jest czerwona wstążeczka.
Przypominamy, że odśnieżanie chodników przylegających do nieruchomości to obowiązek właścicieli posesji. Za jego niedopełnienie możemy otrzymać mandat od strażników miejskich.
W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace na Drodze Krajowej nr 74 na ponaddwudziestokilometrowym odcinku od Sulejowa do Wójcina (pow. opoczyński)
Tak jak zapowiadali urzędnicy w poniedziałek rano odbył się odbiór techniczny nowo wybudowanego odcinka obwodnicy miejskiej – od ul. Modrzewskiego do Wojska Polskiego.
Prace przy budowie kolejnego odcinka obwodnicy (od Modrzewskiego do Wojska Polskiego) miały potrwać do końca października.
W najbliższą sobotę 5 listopada planowane są prace związane z wymianą uszkodzonych barier energochłonnych na drodze ekspresowej S8 i drodze krajowej nr 12.
Rada powiatu piotrkowskiego chce przyspieszyć budowę trasy S12 oraz obwodnic Srocka, Rozprzy i Sulejowa - dlatego postanowiła przesłać swoje stanowisko m.in. premier Beacie Szydło oraz ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi. Na temat wzmożonego ruchu tranzytowego debatowano na ostatniej sesji rady powiatu.
Nasze miasto ma już program rewitalizacji do 2023 roku. Chodzi o wieloletni plan działań w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej i przestrzennej. Celem jest wyprowadzenie obszarów zdegradowanych – Stare Miasto i Podzamcze - ze stanu kryzysu oraz stworzenie warunków do ich zrównoważonego rozwoju.
Nie chcą podwyżek cen biletów MZK, domagają się dyskusji o przyszłości piotrkowskiego ciepłownictwa. W dodatku uważają, że koszty budowy i utrzymania nowej biblioteki miejskiej będą zbyt wysokie. Radni Prawa i Sprawiedliwości (Wiesława Olejnik, Grzegorz Lorek, Krzysztof Kozłowski i Piotr Gajda) zorganizowali we wtorek konferencję prasową, aby poddać krytyce działania władz miasta.