Advertisement

1 grudnia - dzień czerwonej wstążeczki

Czwartek, 01 grudnia 20160
1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS jako wyraz troski związany ze światową pandemią. Tego dnia wspomina się ofiary AIDS i solidaryzuje z osobami żyjącymi z wirusem HIV i chorymi na AIDS. Symbolem solidarności jest czerwona wstążeczka.
1 grudnia - dzień czerwonej wstążeczki

Każdego dnia na świecie wirusem HIV zakaża się ok. 6 tysięcy osób, a 4,5 tysiąca umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS. W Polsce zakażonych wirusem HIV żyje 20756 osób, 3408 zachorowało na AIDS, 1348 zmarło (dane na dzień 31.08.2016). Jednak szacuje się, że zakażonych jest 30 - 35 tysięcy Polaków, a połowa z nich nie wie o swoim zakażeniu i może nieświadomie zakażać.

 

- Krajowe Centrum ds. AIDS ogłosiło kolejną już Kampanię Społeczną „Coś Was łączy? Zrób test na HIV”. Jej celem jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV jak największej liczbie osób. Lepiej jest wykonać test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. W województwie łódzkim bezpłatnie i anonimowo test można wykonać w Poradni Nabytych Zaburzeń Odporności przy ul. Kniaziewicza 5 w Łodzi, tel. 42 251-61-24 – informują pracownicy piotrkowskiego sanepidu.

 

Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone mogą mieć dobrą jakość życia i mieć zdrowe dzieci. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

 

W powiecie piotrkowskim tegoroczne obchody będą miały miejsce w Gimnazjum w Sulejowie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat