W nocy z środy na czwartek w całym Piotrkowie nie będzie ciepłej wody. Powodem przerwy są prace konserwacyjne.
31 lipca zakończyła się sprzedaż przez samorządy węgla po preferencyjnych cenach. Piotrkowskiemu magistratowi zostało ponad 70 ton opału. Co zatem stanie się z niesprzedanym węglem?
Jeszcze około 80 ton węgla zostało do sprzedania piotrkowskim urzędnikom. W związku z tym magistrat zdecydował się na obniżkę ceny za opał. Teraz można go kupić za 1660 złotych za tonę.
Tylko do końca czerwca można w Piotrkowie składać wnioski na zakup wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
Około 120 ton wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła ma do sprzedania samorząd Piotrkowa. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje na temat planów wprowadzenia niższej taryfy za ciepło w Piotrkowie. Zacznie ona obowiązywać od 1 maja, ale obniżki będą dotyczyć głównie przedsiębiorców.
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.
Władze Elektrociepłowni podpisały nową umowę na dostawy gazu i węgla. Prawdopodobnie spowoduje to obniżkę cen, będzie ona jednak dotyczyć wyłącznie przedsiębiorców.
Jakie były kryteria wyboru dostawcy gazu, czemu nie wstrzymano uruchomienia elektrociepłowni, jakie są straty w przesyle i czy faktycznie ceny ciepła w porównywalnych miastach do Piotrkowa są o połowę niższe? Na te i inne pytania mieszkańców odpowiada prezes Elektrociepłowni Piotrków Marek Krawczyński.
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami ws. cen ciepła przedstawiamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania zadawane przez piotrkowian.