Blisko 200 osób wzięło udział w wernisażu wystawy malarstwa pt. "Po prostu Bronek", który odbył się w piątek (2.12.2022r), o godz. 17.00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie. Wśród nich były władze miasta, powiatu piotrkowskiego i przedstawiciele duchowieństwa. Nie zabrakło również piotrkowskich (i nie tylko) przedstawicieli naszego środowiska artystycznego.
Już w piątek w dwóch galeriach ODA otwarte zostaną dwie wystawy związane z Bronisławem Brylskim, piotrkowskim artystą i społecznikiem.
Wychowanek UKS-Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim, prowadzonej przez Rafała Michalaka 4 Dan, Mateusz Bińczyk, rywalizował w Otwartym Pucharze Karate Tradycyjnego ITKF w Słowenii. Młody zawodnik może zaliczyć ten start do udanych, bo wywalczył dwa medale.
11 listopada w placówce uroczyście otwarta została wystawa pt.: „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”. Wernisaż odbył się pod hasłem "W obronie Niepodległej. W hołdzie jej obrońców".
Blisko 300 osób wzięło udział w uroczystej promocji książki „Po prostu Bronek. Tryptyk w czterech dekadach”, która odbyła się w piątkowe popołudnie w piotrkowskiej Mediatece. Książka to wywiad-rzeka, który z Bronisławem Brylskim przeprowadził Marek Gajda.
Myślisz o nowoczesnych meblach do biura, dzięki którym podniesiesz komfort pracy i wydajność pracowników? Klasyczne biurka są niewystarczające? Potrzebne Ci są profesjonalne biurka z regulowaną wysokością blatu? Interesują Cię wygodne krzesła obrotowe i pojemne regały? Zastanawiasz się, czego potrzebujesz, aby urządzić funkcjonalne biuro? Podpowiadamy!
40-lecie pracy artystycznej świętuje Bronisław Brylski. To artysta malarz, koordynator wielu wydarzeń kulturalnych oraz nauczyciel młodych artystów. Wiele lat pracował też w samorządzie.
Trwają prace związane z modernizacją chodnika na jednej z ulic na osiedlu Wyzwolenia. W rejonie ul. Broniewskiego pomiędzy blokami stare, wyeksploatowane płyty chodnikowe zastąpiła kostka betonowa.
Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną, odbyły się w gminie Aleksandrów. Na początek świętujący wzięli udział w eucharystii, po której, przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Żarnowica, odbył się przemarsz pododdziałów oraz zaproszonych gości na plac przy remizie strażackiej. Tam złożony został meldunek o gotowości pododdziałów do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji 100-lecia OSP. Następnie wciągnięto na maszt flagę państwową, a przybyłych gości powitali wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot oraz prezes OSP w Dąbrowie nad Czarną dh Michał Nejman.
Posiadanie brody to oczywiście wybór osobisty każdego mężczyzny. Ogólnie rzecz biorąc broda to bardziej styl życia niż moda. Oczywiście można podkreślić, że pierwsza starożytna cywilizacja gustowała w brodach. Sumerowie podchodzili do pielęgnacji brody z ogromną troską. Starożytne zabytki z czasów Sumerów wyraźnie pokazują, że broda była niezwykle ważnym elementem. Była symbolem nie tylko honoru, ale i waleczności. Symbolizowała męską siłę. Pozbawienie kogoś brody było jednoznaczne z hańbą. Mogło to się przytrafić mężczyznom, których traktowano jako jeńców lub niewolników. Podejście do brody zmieniało się na przestrzeni dziejów. Współcześnie broda wyróżnia mężczyznę z tłumu i obrazuje jego podejście do życia — kojarzy się z silnym i pewnym siebie mężczyzną. Sprawdź, komu pasuje broda.