Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kobielach Wielkich ustalili sprawcę uszkodzenia nagrobka oraz kradzieży kamery znajdującej się na cmentarzu w miejscowości Kodrąb.
W pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi mężczyzn szczypiorniści Piotrkowianina przegrali w Opolu z tamtejszą Gwardią 22:31 (9:18), w pierwszej połowie podopieczni trenera Dmytro Zinchuka zagrali fatalnie, po przerwie próbowali odrobić straty, ale im się to nie udało.
Łódzkie... przyjechało do Łodzi. Trwa bowiem Mixer Regionalny, czyli jedna z największych imprez promujących województwo. Na ulicy Piotrkowskiej - od Struga do Piłsudskiego prezentują się lokalni wystawcy z całego regionu.
Wiemy już kto zagra w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego, działacze Wydziału Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim dokonali stosownego losowania.
Tragedia harcerzy w Suszku, w której śmierć poniosły dwie dziewczynki, mogła wywołać spadek zaufania rodziców do środowisk harcerskich i strach przed posyłaniem dzieci na obozy. Czy taki problem istnieje w Piotrkowie?
Za kilkanaście miesięcy wybory samorządowe. Ktoś powie, że to daleka przyszłość. Ale nie politycy.
Ostatnia narada z dyrektorami szkół i przedszkoli przed rozpoczęciem roku szkolnego odbyła się w piotrkowskim magistracie. Głównym tematem spotkania była oczywiście reforma edukacji.
Czym jest korytarz życia ? To nic innego jak udrożnienie przejazdu dla służb ratunkowych, by jak najszybciej dostać się do miejsca zdarzenia - pożaru czy wypadku drogowego. W krajach Europy zachodniej to norma. Kierowcy ustępują miejsca dla strażaków czy medyków, w Polsce niekoniecznie.
Najbliższa niedziela to święto rolników z gminy Wolbórz - w samo południe na placu Jagiełły rozpoczną się dożynki gminno-parafialne.
Od 1 września funkcjonowanie oddziału kardiologiczno-internistycznego w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy Roosevelta zostanie zawieszone. Pacjenci nie będą przyjmowani przynajmniej przez miesiąc.