Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Piotrkowie nie wybuduje bloku w rejonie Belzackiej, Kobyłeckiego i Norwida.
Sejmik Województwa Łódzkiego jeszcze w tym roku ma zająć się ratowaniem Zalewu Sulejowskiego - taką konkluzją zakończyło się wczorajsze spotkanie przedstawicieli samorządów położonych nad zanieczyszczonym zbiornikiem.
Powiedzenia "Co konia obchodzi, że się wóz przewrócił" niestety nie można zastosować do sytuacji, jaka ma miejsce w kamienicy w Piotrkowie. Lokatorzy domu przy ul. Żeromskiego 5 cierpią z powodu rodzinnego konfliktu między pięciorgiem rodzeństwa, współwłaścicielami budynku. Konflikt, który narastał od kilku lat, teraz przybrał postać absurdalną, bo spowodował odcinanie dopływu wody do mieszkań, wbijanie gwoździ w zamki czy zakładanie kłódek na kontenery na śmieci.
W Piotrkowie rozpoczęły się VI Międzynarodowe Spotkania Rzeźbiarzy-"Skrzyżowania". W tym roku rzeźby tworzyć będą Agnieszka Mikołajczyk i Jarosław Borek z ASP w Łodzi oraz Magdalena Kowalczyk–architekt z Krakowa. Swój udział zapowiedział również Volker Hamann–kurator artystyczny spotkań.
Sytuacja mieszkaniowa w Piotrkowie nie jest najlepsza. Wiele jednak wskazuje na to, że już wkrótce będzie inaczej.
Zalew Sulejowski umiera. To jest fakt, który wskazują nie tylko turyści, przyrodnicy, wędkarze, zarządcy i właściciele mniejszych i większych ośrodków wypoczynkowych, ale i śmietanka krajowych naukowców, którzy na co dzień badają liczne zbiorniki wodne.
Prezydent Krzysztof Chojniak zatwierdził podwyżkę czynszu w lokalach należących do gminy.
Pierwsi lokatorzy budynków komunalnych otrzymali już wypowiedzenia starych warunków wynajmu. Wkrótce otrzymają je pozostali. Nowa stawka czynszu za m2 wyniesie 2,80 zł. Zmiany wejdą w życie od października. Dotychczasowa stawka - 2,30 zł/m2 obowiązywała od drugiej połowy 2005 r.
W idealnym stanie oddano go do użytku ponad rok temu. Dziś niewiele pozostało z tamtego widoku. Brakuje klamek w drzwiach, zniszczone są włączniki od światła, ściany ozdobione napisami z krwi i farby, mnóstwo śmieci, mimo codziennej pracy sprzątaczki, i powybijane szyby. Libacje na klatce schodowej nie są tu rzadkością. Mowa o komunalnym bloku przy ulicy Iwaszkiewicza. Większość mieszkańców ma już dość mieszkania w takich warunkach.
Blok przy ulicy Iwaszkiewicza zaadaptowany został do celów mieszkaniowych po ówczesnym akademiku. Jest lokalem komunalnym. Wyremontowany i oddany do użytku został w lutym ubiegłego roku. Przyszli mieszkańcy tego miejsca z tzw. listy oczekujących cieszyli się z nowego, atrakcyjnego lokum. Niektórzy jednak szybko się rozczarowali. Zaskoczeni "różnorodnością" stylu życia niektórych mieszkańców, mają dość tego miejsca.
W dniach: 20 maja br. w godzinach 15.00-19.00, a także 21 i 22 maja br. w godzinach od 10.00-14.00 i od 15.00-19.00 z inicjatywy Stowarzyszenia AMD na Placu Czarnieckiego w Piotrkowie Trybunalskim, będzie miała miejsce ogólnopolska akcja informacyjna na temat zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) – nieuleczalnej choroby oczu, która w ostateczności może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Do przeprowadzenia akcji został zaadaptowany specjalny autobus, który w tym czasie będzie pełnił rolę swoistego laboratorium.
Policjanci z komisariatu w Gorzkowicach poszukują zaginionego Stanisława Duszlińskiego. Mężczyzna 3 maja bieżącego roku około godziny 2.00 w nocy wyszedł z domu w Woli Krzysztoporskiej i do chwili obecnej nie powrócił, jak również nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.