Światowy Dzień Serca to coroczne święto poświęcone promocji zdrowego stylu życia i zapobieganiu chorobom układu krążenia, zainicjonowane przez World Heart Federation, którego członkiem jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Zamiarem organizatorów było, by Światowy Dzień Serca stał się szczególną okazją do upowszechniania wśród społeczeństwa, pracowników ochrony zdrowia, różnych instytucji i władz podstawowej wiedzy o chorobach serca i naczyń oraz o możliwościach ich leczenia i profilaktyki. Obchody Światowego Dnia Serca odbywają się z udziałem WHO, UNESCO i UNICEF.
2020 rok to rok wyjątkowo trudny dla światowej gospodarki. Skutki pandemii, która jeszcze się nie skończyła, a już przyczyniła się do upadku wielu przedsiębiorstw, będziemy odczuwać bardzo długo. Z kryzysem nie radzą sobie zarówno małe lokalne firmy, jak i wielkie globalne marki. Polskie firmy w tym trudnym czasie coraz bardziej doceniają usługę faktoringu, która umożliwia usprawnienie przepływu gotówki w przedsiębiorstwach.
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął emisję cyklu filmów edukacyjnych "Bezpieczni w czasie epidemii". Każdy z 10 odcinków dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania, m.in. jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak podróżować, czy jak zadbać o zdrowie i kondycję.
4 września to dla mieszkańców Sulejowa data szczególna. Tego dnia w 1939 roku wojska hitlerowskie podczas nalotu zniszczyły 80 procent miasta. Wielu mieszkańców zginęło na miejscu. W 81. rocznicę tych wydarzeń oddano hołd poległym, po czym wmurowano kamień węgielny i kapsułę czasu pod budowę nowego mostu łączącego dwa brzegi Pilicy.
Najpierw bóle mięśni, pleców i przeczulica skóry, potem było gorzej. Pojawił się kaszel tak silny, że nie można było zasnąć. Mnóstwo leków i miesiąc izolacji. - Nie wiedziałem, czy to już koniec, czy mam wzywać karetkę - mówi były ordynator interny w piotrkowskim szpitalu, który zapewnia, że koronawirus to nie... żadna ściema.
Piotrkowscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne i profilaktyczne w okolicy Zalewu Cieszanowickiego, Sulejowskiego, rzeki Pilicy i Luciąży, Zbiornika Bugaj oraz kąpieliska ,,Słoneczko" w Piotrkowie Trybunalskim. Odwiedzili również kompleksy leśne gdzie harcerze rozbili swoje obozy.
Po przerwie spowodowanej pandemią mammobusy wróciły do pracy. Na przyszły kwartał zaplanowano 240 postojów. Łódzki NFZ zapewnia badania w 45 tego typu pojazdach. W zeszłym roku z badań w mammobusach skorzystało 45 tys. kobiet.
Piotrkowska mediateka przygotowuje się do ponownego otwarcia wystaw edukacyjnych. W czwartek w obiekcie odbyła się nanotechnologiczna dezynfekcja powierzchni wystawowych (eksponatów i często dotykanych elementów).
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim po rocznym śledztwie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Kamilowi D., który po pijanemu rozbił samochód na autostradzie A1. Może mu grozić do 12 lat więzienia.
Policjanci zatrzymali do kontroli skodę. Za kierownicą samochodu siedział... 13-letni chłopiec. Przed osobówką poruszał się ciągnik rolniczy, którym kierował pijany 61-letni dziadek nastolatka. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu.