Powstała dzięki hojności rodziny Piotrkowczyków, słynnych drukarzy wywodzących się z Piotrkowa. Dziś uznawana jest za jedną z najbardziej zasłużonych dla polskiej nauki i kultury.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie wystawiono “Pana Twardowskiego” - teatrzyk dla dzieci w wykonaniu Teatru ART-RE z Krakowa (Studio Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii).
Już 30 marca (piątek) o godzinie 19.00 w sali widowiskowej MOK odbędzie się spektakl taneczny w reżyserii Tomasza Balcerka pt. "Panie, pozwól mi spróbować jeszcze raz - Rysiek Ridel in memoriam".
Pełna parą prowadzone są prace przy budowie Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie. Po krótkim zimowym przestoju na placu budowy jest ponad setka robotników.
Pewnego dnia tytułowy bohater, wybitny naukowiec, dowiaduje się od szefa, że nie będzie promował swego wynalazku. Powodem jak twierdzą współpracownicy, a także żona jest jego "brzydka twarz"…
W nieokreślonym mieście, w hotelu bez nazwy, w pokoju 997 najpierw żona z kochankiem w Boże Narodzenie próbują zamordować prawowitego małżonka kobiety, później w Noc Świętojańską, ta sama kobieta tyle, że z mężem planuje zabójstwo swego kochanka, następnie zaś porzuceni mąż i kochanek, w Sylwestra wspólnie przymierzają się do uśmiercenia niewiernej im niewiasty. W niedzielę, 25 marca, na deskach piotrkowskiego MOK-u Jerzy Bończak, Magdalena Wójcik i Piotr Polk odegrali zabawną komedię "Morderstwo w hotelu".
Rowerzyści w Piotrkowie narzekają. I chyba mają prawo, bo prawie przy każdym skrzyżowaniu muszą schodzić z roweru - zgodnie z prawem - gdy nie ma dla nich przejazdu. - To śmieszne, jaka tu przyjemność z jazdy? - pytają. Do tego jazda po mieście jest niebezpieczna, bo na większości istniejących przejazdów nie ma znaków ostrzegających kierowców o ścieżce rowerowej i tym samym pierwszeństwie dla rowerzystów - dodają.
27- letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego już usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Cztery pieski zostały ocalone dzięki reakcji świadka.
W środę rano w budynku Szkoły Podstawowej 10 przy Al. 3 Maja włączyły się czujniki czadu.
Centrum Kardiologii Inwazyjnej działające od ponad dwóch lat przy Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie nie otrzymało od Narodowego Funduszu Zdrowia kontraktu na dalsze świadczenie usług.