Edgar Melkumov bez olimpijskiej kwalifikacji

Strefa FM Niedziela, 29 kwietnia 20126
Edgar Melkumov (AKS Piotrków) nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Reprezentant Atletycznego Klubu Sportowego nie wywalczył kwalifikacji podczas turnieju, który odbył się w chińskim Taiyuan.

W kategorii do 66 kilogramów, w której startował Melkumov, o olimpijskie paszporty rywalizowało aż 28 zawodników. Pierwszą walkę zawodnik AKS Piotrków wygrał z Irakijczykiem Tahą Al Salihi 3:0 (w rundach 1:0 i 4:0). W 1/8 finału rywalem Melkumova był doświadczony Szwajcar Pascal Strebel. Walka zakończyła się zwycięstwem Strebla 3:0 (4:0, 2:0).

Mimo porażki zapaśnik AKS mial jeszcze szanse na olimpijską kwalifikację. Strebel zdobył bowiem dla Szwajcarii miejsce w turnieju w Londynie, a to dawało naszemu zawodnikowi walkę w repasażach. Niestety szansy tej Melkumov nie wykorzystał. Łatwo pokonał w pierwszym pojedynku Radleya Umanga (Republika Palau), ale w kolejnej walce uległ Kolumbijczykowi Ivanowi Duque Arango 1:3 (2:2, 0:2, 0:1) i odpadł z turnieju.

Tym samym ostatnią szansą na olimpijską kwalifikację dla piotrkowskich zapasów będzie turniej w Helsinkach, który odbędzie się za tydzień. Wystartuje w nim Radosław Grzybicki (waga 96 kg).