Artykuły do tagu: Wojna

Z cysterny wyciekł amoniak...
W związku z niepokojącą i stale pogarszającą się sytuacją w naszym państwie, prezydent RP wprowadził na terenie kraju stan gotowości obronnej.
O Legionach Polskich w Wielkiej Wojnie
W Piotrkowie i Bełchatowie odbywa się Ogólnopolska Sesja Naukowa Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Pierwszym prelegentem był prof. Marek Dutkiewicz z piotrkowskiej filii UJK. Sesja potrwa do niedzieli.
Piotrków tuż przed wybuchem II wojny światowej
70% elewacji budynków otrzymało nowe „umaszczenie” w stalowo-szarej kolorystyce. Z wieży ciśnień przy Pekinie zdjęto dach, by ustawić na niej działko przeciwlotnicze. Wieżę ciśnień przy dworcu kolejowym również uzbrojono, w cekaem...
Piotrków w latach I wojny światowej
W pierwszych tygodniach I wojny światowej Piotrków przechodził z rąk do rąk. Rosjanie żebrali o żywność, Austriacy nie ustawali w bojach o miasto, a Niemcy grozili całkowitym spaleniem Piotrkowa, jeśli nie otrzymają ogromnej kontrybucji.
Od kilku dni władze Radomska głowiły się, co zrobić z nietypową przeszkodą, na którą natrafiono podczas budowy ronda u zbiegu ulic Targowej i Krakowskiej. Odkopano tam bowiem zaporę przeciwczołgową z okresu II wojny światowej. Już wiadomo, że znalezisko nie zakłóci ciągłości prac. Zdaniem kierownika Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi nie ma przeciwwskazań do usunięcia przeszkody.
70 lat temu Niemcy zamordowali tam 52 osoby
To była największa egzekucja w regionie. 70 lat temu w Pieńkach Karlińskich hitlerowcy zamordowali 52 osoby.
17.01.2013 14:52
Medal dla radomszczanki
16 stycznia 1945 roku Armia Czerwona wkroczyła do Radomska. Do dziś data
ta dzieli różne radomszczańskie środowiska. Dla jednych to wyzwolenia
miasta spod okupacji hitlerowskiej. Dla innych to moment kiedy Radomsko,
tak jak i cała Polska, znalazła w strefie wpływów komunistycznego ZSRR.
Składali kwiaty w rocznicę zakończenia wojny
Dziś minęła 67 rocznica zakończenia II wojny światowej.
Inscenizacja walk w Skansenie Rzeki Pilicy
To, co zdarzyło się nad Pilicą prawie 100 lat temu będzie można zobaczyć ponownie – 4 lutego podczas sobotniej inscenizacji w Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.
Odznaczenie jest przyznawane za trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystości w Warszawie, podczas których wręczano medale zorganizował Urząd ds Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal dla miasta odebrała prezydent Radomska Anna Milczanowska.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat