Pod taką nazwą utworzone zostało wydarzenie na Facebooku. Więc czy wieża ciśnień zniknie z panoramy Piotrkowa?
Przez wiele lat nowy rok w Piotrkowie witaliśmy pokazem fajerwerków, które wystrzeliwane były z wieży ciśnień. W ostatnim czasie władze Piotrkowa rezygnowały jednak z takiego pokazu, a jak będzie w tym roku?
Są takie miejsca w Piotrkowie, które każdy bardzo dobrze kojarzy. Nawet jeśli nie każdy widział je od środka, to ukształtowanie murów i elewacji nie budzi żadnych wątpliwości. Jednym z takich charakterystycznych miejsc jest Wieża Ciśnień.
Po raz drugi w tym roku mieszkańcy Piotrkowa mieli okazję podziwiać trybunalski gród z perspektywy dachu Wieży Ciśnień. Wejście, choć płatne, przyciągnęło wiele osób, które nie tylko podziwiały okolicę, ale też wysłuchały ciekawych opowieści na temat budowli i widocznych z niej miejsc.
Wieża ciśnień w Spale, choć nie tak okazała jak znajdująca się w Piotrkowie, to jednak może się poszczycić bogatą historią. A że jej lokalizacja nie jest tak odległa od Piotrkowa, to stanowi świetną opcję na weekendową wycieczkę.
Są takie miejsca w Piotrkowie, które każdy bardzo dobrze kojarzy. Nawet jeśli nie każdy widział je od środka, to ukształtowanie murów i elewacji nie budzi żadnych wątpliwości. Jednym z takich charakterystycznych miejsc jest Wieża Ciśnień.
Prezentujemy archiwalne zdjęcia z budowy piotrkowskiej wieży ciśnień, symbolu miasta, stojącego w dawnym Ogrodzie Kolejowym. Seria zdjęć przedstawia obiekt w różnych etapach budowy – od przygotowywania podłoża pod fundamenty, postawienia zbiornika, po prace murarskie na najwyższych poziomach wznoszonej wieży. Na zdjęciach widoczni są zarówno mistrzowie kielni, jak i grupa inżynierów nadzorujących ich prace.
W związku z panującym w kraju stanem zagrożenia epidemicznego odwołany został konkurs „Nasza Nowa Przestrzeń” organizowany dla szkół ponadpodstawowych przez Pracownię Planowania Przestrzennego.
Niedawno przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zaproponowali piotrkowskim uczniom by podpowiedzieli im jak zagospodarować teren wokół wieży ciśnień. Zorganizowali w tym celu konkurs pn. "Nasza nowa przestrzeń" z pulą nagród w wysokości 10 tys. zl. Temat zagospodarowania tego obszaru poruszyli też we wtorek prowadzący magazyn Magiel w Strefie FM Piotrków.
„Nasza nowa przestrzeń", to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a piotrkowskim dworcem PKS. Zainicjowano go w poniedziałek w Mediatece 800-lecia. Uczestnicy konkursu, czyli piotrkowscy uczniowie, muszą odpowiedzieć na następujące pytania: Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ciśnień? Podczas spotkania omówiono kwestię opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego. Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone, na ten cel przeznaczono 10 tysięcy złotych.