Artykuły do tagu: Ucze

Uczniowie bełchatowskich szkół mogą skorzystać z pomocy - dofinansowania zakupu podręczników szkolnych. Rządowy program “Wyprawka szkolna” skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2012/2013 rozpoczną naukę w klasach: I - IV szkoły podstawowej, I szkoły ponadgimnazjalnej (zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, technikum). Rodzice uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej będę mogli ubiegać się o pomoc, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie będzie wyższy niż 504 zł netto (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o świadczeniach rodzinnych).
Zaburzenia psychiczne oraz fizyczne, zagrożenia infekcjami, nagłe urazy, ograniczona możliwość poruszania się. To główne przyczyny, dla których uczniowie rozpoczynają indywidualny tok nauczania. Okazuje się, że w Piotrkowie jest ich coraz więcej.
30 uczestników z 20 szkół zawodowych o profilu budowlanym z całej Polski walczyło przez trzy dni o “Złotą Kielnię”. Turniej odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie.
Mają najlepszego gimnazjalistę województwa
Michał Lewandowski, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie, został wybrany przez Kuratorium Oświaty w Łodzi najlepszym gimnazjalistą województwa łódzkiego.
Po języku polskim i historii przyszedł czas na matematykę i przyrodę. Dzisiaj gimnazjaliści przystąpili do drugiej części egzaminu kończącego szkołę.
1926 uczniów trzecich klas z piotrkowskich gimnazjów (z Piotrkowa i powiatu) przystąpiło we wtorek (punktualnie o 9.00 rano) do egzaminu końcowego.
Szóstoklasiści sprawdzili swoją wiedzę
We wtorek we wszystkich szkołach podstawowych odbył się egzamin dla uczniów kończących szkołę podstawową.
Piotrkowska oświata w złotówkach
Dyskusja o konieczności przeniesienia siedziby IV LO, a także nieśmiałe zapowiedzi władz samorządowych dotyczące konieczności rychłej likwidacji niektórych szkół, skłoniły nas do przyjrzenia się bliżej finansowaniu piotrkowskiej oświaty.
- Młodzież spędza w szkole nawet 10 godzin lekcyjnych dziennie. Uczniowie są przemęczeni, co odbija się zarówno na frekwencji, jak i na wynikach w nauce. Po co to wszystko? Aby znajomi pani dyrektor mogli mieć pracę...
Po kilku latach na radomszczańskie ulice powrócili tzw. „przeprowadzacze”, czyli osoby, które uczniom pomagają przejść przez ruchliwe ulice.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat