Nieletni nie mogą korzystać już z usług solarium. 16 lutego 2018 roku weszła w życie ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium. Zgodnie z nowymi przepisami osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, nie będą mogły korzystać z usług solarium. To jednak nie jedyna nowość wprowadzona przez rząd. Zakazana jest także promocja i reklama usług solarium. Za niedostosowanie się do tych zasad, właściciel będzie musiał zapłacić karę, która może wynosić nawet do 50 000 zł.
W czwartek w szpitalu przy ul. Roosevelta w Piotrkowie członkowie piotrkowskich sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali się, by podsumować tegoroczny finał. Razem udało im się zebrać ponad 260 tysięcy złotych.
Łódzki Dom Kultury zorganizował w Centrum idei "Ku Demokracji" spotkanie dotyczące rozwoju kultury i współpracy międzysektorowej w województwie łódzkim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji kultury, organizacji seniorskich oraz organizacji pozarządowych z powiatu piotrkowskiego. Celem spotkania było zachęcenie instytucji z województwa do włączenia się we wspólną realizację projektów.
W sobotę w salach piotrkowskiego Muzeum spotkali się harcerze, by uczcić Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Organizatorem wydarzenia był Hufiec ZHP w Piotrkowie Trybunalskim.
To nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem – najpopularniejszym filmem 2017 roku były w piotrkowskim kinie oczywiście „Listy do M3”. Co ciekawe trzy pierwsze miejsca najchętniej oglądanych przez mieszkańców miasta i regionu filmów zajmują produkcje polskie.
„Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich" to wystawa autorstwa Justyny Polakowskiej i Ewy Gołdy, na którą zaprasza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
"Knebel. Cenzura w PRL-u" to tytuł książki Błażeja Torańskiego, dziennikarza, b. rzecznika prezydenta Piotrkowa. We wtorek w Centrum Idei ku Demokracji odbyło się spotkanie podczas którego autor publikacji opowiadał o cenzurze, która jak się okazuje nadal jest obecna w naszym życiu.
Większość krajów Unii Europejskiej (w tym szczególnie Polska) boryka się z problemem braku kierowców zawodowych. Kandydatów nie brakuje, największym problemem jest koszt związany ze zdobyciem uprawnień. Potencjalnym pracownik musi wydać ponad 10.000 złotych, aby móc wsiąść za kółko TIR-a. Problem chce rozwiązać Polski Instytut Transportu Drogowego. Mówili o tym we wtorek podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Zawadach (przy obwodnicy Bełchatowa) posłanka PiS Małgorzata Janowska oraz Marcin Wolak - prezes PITD.
Album „Przyroda okolic osiedla Wierzeje” to pierwsza tego rodzaju publikacja wydana przez jedną z piotrkowskich rad osiedla, której celem jest ukazanie piękna przyrody tej dzielnicy Piotrkowa. Publikacja zawiera zdjęcia autorstwa mieszkańców osiedla, wykonane podczas warsztatów fotograficznych, jak i krótki rys historyczny tej części miasta. Wydanie albumu dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Co zrobić, kiedy dzieci czekają, by odwieźć je do szkoły, a akumulator padł? Najlepiej zadzwonić do Straży Miejskiej.