Artykuły do tagu: U

Samotna walczy z lokatorem
„Najemca ma obowiązek do płacenia czynszu, zachowania ciszy i porządku, dbania o wynajmowany lokal i przyległe otoczenie”. Oto fragment umowy zawartej w 1995 roku między panią Mieczysławą a panią Iwona i jej rodziną. Szybko okazało się, że żaden z warunków umowy nie został spełniony przez lokatorów. Mimo że umowa wynajmu wygasła rok później, pani Mieczysława nadal „gości” w swoim domu część rodziny pani Iwony.
Sklepy i basen w starej octowni
Zamiast ogromnych modrzewiowych i dębowych kadzi - pasaż handlowy i nowoczesny klub fitness. Na zewnątrz stylowa fasada, rozsuwany dach, a w środku… na drugim piętrze basen i jacuzzi, i ekologiczna instalacja wykorzystująca m.in. wodę opadową. Trwający od kilku tygodni remont elewacji piotrkowskiej octowni to zapowiedź ogromnych zmian w tej części miasta…
11 kolizji i 2 wypadki to bilans świątecznego weekendu na drogach Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
Dobra informacja dla zwolenników jazzowych klimatów. Kolejne jam session Stowarzyszenia Degress odbędzie się w Kawiarni "Teatralna" w Piotrkowie już w drugi dzień świąt, czyli w sobotę.
Nie zielone, ale niebieskie światło dla Straży Miejskiej. Migających kogutów na dachu (takich, jak na policyjnych radiowozach) mogą używać już strażnicy miejscy. Dotąd było to możliwe jedynie po uzyskaniu specjalnego zezwolenia. Funcjonariusze tej służby otrzymali jeszcze innne uprawnienia. Jakie? O to zapytaliśmy szefa piotrkowskiej straży.
Piotrków pałacami stoi. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać niewiarygodne, jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe. Pałace i pałacyki - łącznie na terenie miasta jest ich aż sześć. Gdyby jednak cofnąć się kilka wieków wstecz, naliczono by ich znacznie więcej. Pałac Arcybiskupów na Jurydyce (obszar pomiędzy dzisiejszą ulicą Jerozolimską i rzeką Strawą, na lewo od ulicy Starowarszawskiej), pałac Tomickiego na Tomicczyźnie (obecne osiedle przy ul. Próchnika), czy pałacyk Psarskich przy ul. Sulejowskiej (rondo Sulejowskie) to niektóre z tego rodzaju budowli, które nie przetrwały do naszych czasów, a które powiększyłyby piotrkowską listę pałacową.
Wychowywał się w Danii, ale urodził w Polsce, dokąd powrócił dwa lata temu. Gra na akordeonie guzikowym i świetnie śpiewa. Jego „Maszynkę do świerkania” („będziemy piękni jak dawniej, będziemy działać sprawniej…”) nuciło pół Polski. 10 grudnia Czesław Mozil, czyli Czesław Śpiewa po raz pierwszy wystąpił w Piotrkowie. Sala MOK-u była wypełniona do ostatniego miejsca.
27 grudnia już po raz trzeci odbędzie się w Piotrkowie "Wieczór Jedności". Ten bożonarodzeniowy koncert ma na celu zjednoczenie środowiska muzycznego działającego w naszym mieście.
Kolorowe kwiatki z bibuły, palmy wielkanocne, świąteczne ozdoby choinkowe, hafty na gorsetach, zapaski, wełniaki, fartuszki z ludowymi motywami. Wszystko to wychodzi spod rąk twórczyni ludowej z Czarnocina. Pani Janina Grzanek ludową sztuką pasjonuje się, odkąd pamięta. Na swoim koncie ma wiele nagród. Większość - za tradycyjną sztukę i rękodzieło ludowe.
Do zamkniętych w nocy kas PKS-u dołączyła kolej. Próżno szukać w Piotrkowie otwartej kolejowej kasy biletowej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat