Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku grała w Piotrkowie przede wszystkim na rockowo. Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły muzyczne. Nie zabrakło także licytacji na rzecz Orkiestry.
Zadaniem Łódzkiego Domu Kultury było umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym z województwa łódzkiego dostępu do zasobów oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi: Teatru Wielkiego, Filharmonii Łódzkiej oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Wizytą w Piotrkowie zakończyły swoją podróż po scenach województwa łódzkiego 41. Łódzkie Spotkania Teatralne Łódzkiego Domu Kultury. W miniony weekend w piotrkowskim Centrum Idei „Ku Demokracji” publiczność obejrzała dwa spektakle „Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania oraz „Kolejne dni z życia z…” Grupy Teatralnej „Po godzinach” z Gdańska. Przed widzami ostatni spektakl, który odbędzie się w stolicy województwa, a będzie nim. „Starość jest. Piękna” w wykonaniu Aktorów Czytania Performatywnego i Teatru Wewnętrzna Emigracja.
Zdobywcą Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu Trybuna Teatru zostali licealiści z Rybnika. Ich spektakl „Stacja niepodległość” został najwyżej oceniony przez festiwalowe jury. Co ciekawe zwycięzcy teatralnych szranków to… debiutanci.
Sobota upłynęła w Miejskim Ośrodku Kultury pod znakiem Trybuny Teatru. Aż siedem spektakli w wykonaniu aktorów amatorów z całej Polski mogła tego dnia obejrzeć piotrkowska publiczność. A wszystko to w ramach odbywającego się w mieście festiwalu amatorskiego ruchu teatralnego młodzieży i dorosłych.
Spektakl „Pojedynek” zainaugurował tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. Rodzinny duet Jan Peszek i Błażej Peszek, ojciec i syn, zaprezentowali piotrkowskiej publiczności adaptację jednej z najbardziej znanych sztuk Anthonego Shaffera. Kryminalna intryga z elementami psychodramy i thrillera to godzinny popis gry aktorskiej, która okazała się być pułapką na… widza.
Łódzkie Spotkania Teatralne ponownie zawitają do Piotrkowa Trybunalskiego. W ramach 41. edycji w Centrum Idei Ku Demokracji zaprezentowany zostanie spektakl „Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania oraz „Kolejne dni z życia z…” Grupy Teatralnej „Po godzinach” z Gdańska.
Ponad 100 spektakli w ciągu 9 lat. Od 2009 roku piotrkowianie, którzy kochają teatr, mogą korzystać z dobrodziejstw obecności Sceny Jaracza w mieście. W 2018 roku kończy się umowa zawarta między piotrkowskim MOK-iem a łódzkim teatrem.
Wiele wskazuje, że tak. Zadaszenie miałoby przede wszystkim chronić przed warunkami pogodowymi, funkcjonowałoby wiosną, latem i jesienią.
Ostatni dzień Trybunałów Uśmiechu należał do kobiet. W niedziele piotrkowianie na scenie MOK-u mogli oglądać znanych, polskich aktorów. To wszystko za sprawą spektaklu "Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i Powroty", który przygotował warszawski teatr Capitol.