W piątek 11 października rozpoczyna się w stolicy naszego województwa 32. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich „ŁóPTA”. W ciągu trzech dni festiwalu przed publicznością zaprezentuje się aż dwadzieścia grup teatralnych w dwudziestu jeden spektaklach. "ŁÓPTA" to jeden z najstarszych w kraju i wyjątkowo cenionych przeglądów amatorskiej twórczości teatralnej.
Niezwykłość tego przedsięwzięcia polega na tym, że na równi z młodym widzem, przygodami Stasia, Złej Nogi i ich mamy wzruszają się i bawią rodzice czy dziadkowie. Spektakl spotkał się bardzo przychylnym odbiorem krytyków i widowni teatralnej. Dostał się do finału 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a także znalazł się w gronie 15 finalistów projektu „Teatr Polska” i po wakacyjnej przerwie można go obejrzeć podczas ogólnopolskiego tournée. 6 października (niedziela) o godz. 18.00 aktorzy pojawią się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki projektowi TEATR POLSKA będziecie mogli Państwo obejrzeć go bezpłatnie, za okazaniem wejściówki, którą odebrać można w kasie MOK.
50 tancerzy na jednej scenie, muzyka na żywo. Hiszpański temperament i pełne barw przestawienie – „Don Kichot” rozpocznie sezon baletowy w Teatrze Wielkim w Łodzi 25 września 2019 roku.
„Być jak Moniuszko” to tytuł koncertu inaugurującego nowy sezon artystyczny 2019/2020 Teatru Wielkiego w Łodzi, który odbędzie się już 21 września. Ponadto w tym miesiącu teatromani, wielbiciele baletu i opery na drugiej scenie narodowej będą mogli zobaczyć jeszcze klasyczny spektakl baletowy „Don Kichot” oraz widowisko muzyczne „Niestraszny Straszny dwór”. Nowy dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, Dariusz Stachura, zapowiada otwarcie teatru nie tylko na region, ale również na publiczność krajową i zagraniczną.
Na szósty koncert chwały do miejskiego amfiteatru zaprosiło w czwartek Stowarzyszenie Kasztelania Swing Band. W Boże Ciało wystąpił dla piotrkowian chór złożony z uczestników warsztatów muzycznych.
Organizatorem VI Koncertu Chwały, na który zapraszamy do amfiteatru miejskiego w Piotrkowie 20 czerwca, jest Stowarzyszenie Kasztelania Swing Band. W Boże Ciało wystąpi olbrzymi chór złożony uczestników warsztatów muzycznych.
Piotrkowscy studenci przejęli już władze w mieście. W piątek rozpoczęły się Juwenalia. O godzinie 12.00 przez ulicę miasta przeszedł kolorowy korowód, którego uczestnicy udali się do miejskiego amfiteatru, aby oficjalnie otworzyć Święto Żaków. Mieszkańcy mogli podziwiać m.in postacie z bajek, piotrkowskich sportowców oraz mustangi z Łódzkiej Stajni EL MUSTANGS.
Zespoły baletowe z trzech kontynentów, światowa premiera, uznani tancerze i choreografowie, trzynaście dni spektakli – już w najbliższą sobotę, 11 maja, rozpoczynają się Łódzkie Spotkania Baletowe. To jedno z najsłynniejszych biennale tanecznych w Europie i na świecie, cieszące się uznaniem krytyki i publiczności. Tegoroczna edycja jest jubileuszową, 25.
III miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi zdobył piotrkowski zespół teatralny Absurdalni z Miejskiego Ośrodka Kultury. Licealiści w konkursie teatralnym zaprezentowali spektakl pod tytułem "Gdzie popadnie", do którego inspiracją był tekst "Wielki głód" Leszka Kołakowskiego. Absurdalni od kilku lat pracują pod kierunkiem instruktorki Małgorzaty Kowalczyk.
Spektakl „Cisza. Sen trwa” piotrkowskiego teatru studenckiego „Wyjście ewakuacyjne” okazał się najlepszym przedstawieniem 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod” w Krakowie. W sobotę, 23 marca, młodzi piotrkowscy aktorzy zdobyli Grand Prix przeglądu. Zwycięskie przedstawienie wyreżyserowała Lucyna Jakubczyk.