Waldemar Stawowczyk, maszer z Osiny koło Kluk obronił tytuł mistrza świata w wyścigach psich zaprzęgów.
Bezpieczeństwu mieszkańców gminy Gorzkowice będzie poświęcona kolejna już debata społeczna organizowana przez piotrkowską policję przy udziale władz lokalnych.
14 marca – tego dnia nastąpi oficjalne otwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego. Powiat przeprowadza się bowiem do budynku przy Dąbrowskiego 7, gdzie kiedyś mieścił się Narodowy Bank Polski.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę malarstwa Damiana Drozdka "Post mortem, czyli drgawki pośmiertne tzw. miłości", której wernisaż odbędzie się 14 lutego o godzinie 18.00 w Galerii ODA przy ul. Sieradzkiej.
Policjanci z Komisariatu Policji w Grabicy zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który zabił psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna posiadał także na terenie swojej posesji przerobioną broń oraz ostrą amunicję.
Trwa euforia związana z wczorajszym zwycięstwem polskiego skoczka - Kamila Stocha w konkursie olimpijskim. Za sukces postanowił podziękować również Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, który wpadł na pomysł ufundowania sportowcowi lotniczego szkolenia – kursu szybowcowego.
Trwa wycinka około siedmiu hektarów lasów, pod przyszłą obwodnicę miasta. Koło Nowego Światu, gdzie obwodnica będzie łączyć się z DK 8 teren przyszłej inwestycji odwiedził starosta bełchatowski, Szczepan Chrzęst.
Tomaszowscy policjanci uratowali niedoszłą samobójczynię.
Zamieniając w lutym 1990 roku karę śmierci na karę 25 lat pozbawienia wolności dla Mariusza Trynkiewicza Sąd Najwyższy nie zastosował rewizji wyroku, jedynie uczynił zadość postanowieniem ustawy o amnestii, którą uchwalił w grudniu poprzedniego roku ówczesny Sejm kontraktowy. – (…) każdy myślał, że w ciągu tych 25 lat to on (Trynkiewicz – przyp. aut.) zdechnie w tym więzieniu… - powie po latach, w styczniu 2014 roku Stefan Niesiołowski, jeden z tych, którzy przegłosowali w 1989 roku ustawę amnestyjną, pytany o to dlaczego wtedy nie wprowadzono do polskiego prawa zapisu o dożywotnim pozbawieniu wolności…
Sąd Rejonowy w Piotrkowie, orzekając w sprawie Mariusza Trynkiewicza karę śmierci, nie znalazł okoliczności łagodzących i działania byłego nauczyciela wf-u, które doprowadziły do zabójstwa czterech nastoletnich chłopców, potraktował jako najwyższe zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. - Nikt nie ma powodu zaspakajania swojego popędu kosztem innych, a zwłaszcza niewinnych dzieci – mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Marian Baliński. – (…) Sąd doszedł do wniosku, że u Mariusza Trynkiewicza dominuje w działaniu czynnik zła. (…) Mariusz Trynkiewicz działał w sposób konsekwentny i przemyślany. (…) Dlatego sąd jest zmuszony sięgnąć po karę najwyższą. Skład sędziowski uznał również, iż dokonana przez Trynkiewicza zbrodnia była mordem z lubieżności bez żadnej satanistycznej otoczki.