Uczniowie niektórych bełchatowskich szkół otrzymują warzywa, mleko oraz owoce. Wszystko za sprawą programów do jakich przystąpiły placówki. "Owoce w szkole" oraz "Szklanka mleka" to projekty, do których bełchatowianie należą od lat.
Czy szkolnictwo zawodowe przeżywać będzie kolejny rozkwit? Niegdyś bardzo popularne zawodówki przeżywały prawdziwe oblężenie, potem uczniowie woleli uczyć się w liceach ogólnokształcących. Teraz gimnazjaliści znowu przekonują się do szkół, które dają nie tylko wykształcenie, ale i konkretny zawód.
Zagłosowali wbrew ustaleniom partii. Teraz poseł Prawa i Sprawiedliwości podjął działania dyscyplinarne.
Szkoła podstawowa w Rękoraju będzie zarządzana przez Stowarzyszenie Twórcza Inicjatywa Kulturowo-Oświatowa. Taka decyzja radnych gminy Moszczenica ratuje szkołę przed likwidacją.
Czarne chmury nad gimnazjum nr 2 w Tomaszowie. Radni przyjęli uchwałę o zamiarze likwidacji. - Nie mamy wyjścia twierdzi wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Waldemar Wendrowski:
Radni są zbulwersowani tym, co dzieje się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, czyli piotrkowskim “Oksfordzie”. Uczniów ubywa, i to w zastraszającym tempie (w ciągu kilku lat aż 43%!), z pracy zwolniono już 13 nauczycieli. Wyjaśnień żądają już nie tylko ci zwolnieni przez dyrektorkę, ale również miejscy radni.
Stan surowy zamknięty. Tak przedstawia się sytuacja budowy Szkoły Podstawowej w Jarostach. Symboliczny, pierwszy szpadel wbito pierwszego sierpnia ubiegłego roku i wszystko wskazuje na to, że we wrześniu tego roku dzieci zasiądą do szkolnych ławek. I właśnie na te ławki trzeba zdobyć fundusze. Fundacja Oświatowa “Jarosty” wpadła na pomysł, by poprosić o oddanie 1% podatku.
Prace rozpoczęły się latem, obecnie budynek jest w stanie surowym zamkniętym. Wewnątrz pracują instalatorzy.
Tak w skrócie można by podsumować dyskusję na temat przyszłości Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie, jaka w ubiegły czwartek (7 lutego) odbyła się w Domu Ludowym w tej miejscowości (szerzej o planach dotyczących szkoły pisaliśmy w 5/2013 numerze „Tygodnia Trybunalskiego”).
W marcu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie ruszy projekt unijny pod nazwą „Uczeń szkoły zawodowej moderatorem lokalnego rynku pracy”.