Około 70 strażaków bierze udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł dziś po 4 nad ranem w magazynie chmielu w miejscowości Lubiatów w gminie Wolbórz.
Uroczystości jubileuszu 90-lecia jednostki OSP w Dąbrowie nad Czarną będą okazją do przekazania pojazdu bojowego.
Spośród trzech miast naszego regionu, to Piotrków obchodzić będzie najhuczniej dzień strażnika miejskiego i nagrodzi pracę funkcjonariuszy.
Napięta atmosfera nie tylko w Elektrowni Bełchatów. Ogłoszone zostały wyniki referendum, które przeprowadzono w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów i są one bardzo podobne do wyników referendum w elektrowni.
Niemal 100 procent pracowników, którzy wzięli udział w niedawnym referendum gotowych jest strajkować. Chodzi o zaplanowaną konsolidację sektora energetycznego. Pracownicy bełchatowskiej elektrowni boją się niekorzystnych dla siebie rozwiązań.
Ulica Polskiej Organizacji Wojskowej wypadła z Traktu Wielu Kultur. Nie oznacza to, że ominie ją remont, jednak nie będzie on sfinansowany z pieniędzy pozyskanych na realizację tego projektu. W zamian do projektu włączono kilka innych ulic, a także Plac Czarnieckiego.
Po kilku miesiącach przerwy miejski monitoring ponownie obejmuje swoim zasięgiem wieżę ciśnień. Przypomnijmy, że w lipcu nieznani sprawcy oszpecili wulgaryzmami elewację obiektu. W schwytaniu wandali mogła, a właściwie powinna wręcz, pomóc kamera, ale jak się okazało...wcześniej się popsuła i ją zdemontowano.
Nielegalny handel na Sadybie kontroluje Krzysztof F. z Piotrkowa Trybunalskiego. To jego ludzi zatrzymała policja. On sam pojawił się na Bonifacego tylko na chwilę, w jeepie - donosi internetowe wydanie "Życia Warszawy".
Największe niebezpieczeństwo w mieście czyha po 22:00. Bełchatowska Straż Miejska pełni służbę całodobowo, mimo że jest 22 strażników. W Radomsku jest ich 34. Również oni patrolują miasto po 22.00. Pabianice, które mają 42 funkcjonariuszy, w godzinach nocnych mogą liczyć na dwa dwuosobowe patrole miejskie. W Piotrkowie strażnicy, których jest 38, patrolują miasto nocą tylko od wielkiego dzwonu. Twierdzą, że skutecznie zastępuje ich monitoring.
W latach poprzedzających rok 1918 w Polsce pod zaborem carskim nie istniały zorganizowane Straże Pożarne we wsiach. Ustawa ówczesnej władzy zobowiązała obywateli do gaszenia pożarów. Powstały Ochotnicze Straże Pożarne.