W piątek, 30 czerwca,Łódzki Dom Kultury zmienił się w wielką galerię sztuki, a wszystko to za sprawą IV Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, którego tematem było malarstwo oraz rzeźba.
Pochodzący z Piotrkowa Piotr Kotlicki otrzymał Grand Prix IV Piotrkowskiego Biennale Sztuki jakie podsumowano w piątek 23 czerwca w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie. Do konkursu zgłoszono ok. 700 prac!
W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pociesznej Górce w gm. Łęki Szlacheckie uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającej pierwszą potyczkę oddziału Armii Krajowej pod dowództwem gen. Stanisława "Burzy" Karlińskiego w 1943 roku z wojskami niemieckimi.
Czytelnik naszego portalu zwrócił uwagę na niewykorzystanie miejsca po byłym przystanku na Wysokiej w okolicy budynku „Szansy”. Jego zdaniem kierowcy boją się tam parkować ze względu na fakt, iż znak przystankowy nadal stoi. Magistrat odpowiada, że można tam parkować. Czy na pewno?
Pierwsza repatriantka dotarła do naszego miasta. To pani Eugenia – dziennikarka, jej mąż – pilot, dojedzie do żony za kilka tygodni. Pierwsza z polskich rodzin przyjechała z Uzbekistanu, nowy dom znaleźli w jednej z kamienic przy placu Czarnieckiego.
Teatr „Boczny Tor” oraz Kabaret Trzeciaki zostali nagrodzeni podczas III Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
19 lutego w Radomsku odbędą się uroczystości upamiętniające gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Wystąpi m.in. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.
Były członek kabaretu Limo, znany z komediowego serialu "Spadkobiercy", aktor i improwizator Wojciech Tremiszewski po raz pierwszy wystąpi w Piotrkowie. Tytuł spotkania jest dość zaskakujący.
Chór Radość Życia z Piotrkowa Trybunalskiego zajął III miejsce w czasie II Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
Jak mówili tak zrobili. Już wkrótce studniówka byłych uczniów "Chrobrego".
W 1982 roku z powodu wprowadzenia stanu wojennego uczniowie czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim nie wzięli udziału w studniówce. Nie chcieli z niej jednak zrezygnować i po latach postanowili zorganizować zaległy bal studniówkowy.