Warsztaty fotografii przyrodniczej, malarstwa oraz gobelinu artystycznego składały się na program plenerów artystycznych organizowanych we wrześniu i październiku przez Łódzki Dom Kultury, we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, w ramach projektu „Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+”. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.
"Tam przechodzą dzieci. Niech ktoś coś zrobi w tej sprawie, może jakaś zatoczka albo cokolwiek? Gdzie mają stać dzieci, jak spadnie śnieg - może w zaspie? A może mają stać na jezdni?" - napisał do nas czytelnik portalu, który ma uwagi do umieszczenia tabliczki przystankowej przy ulicy Zawodzie w Piotrkowie.
Pokonali 6 tysięcy kilometrów, żeby dotrzeć do Polski, do Piotrkowa Trybunalskiego. Gleb, Anastazja, Galina i Valentina są u nas od tygodnia. Na powrót do ojczyzny czekali 15 lat.
W zakończonym niedawno Przystanku Woodstock uczestniczyło wielu piotrkowian i mieszkańców regionu. O swoich przeżyciach dwoje z nich opowiadało po powrocie na antenie Radia Strefa FM.
We wiacie przystankowej w Piotrkowie powybijano szyby. Niewykluczone, że ktoś postanowił w ten sposób wyładować swoją frustrację...
Najpierw rozległ się dźwięk syren alarmowych, później delegacje samorządów, instytucji, ugrupowań politycznych i społecznych złożyły kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Nie zabrakło też krótkiej części artystycznej. Piotrkowskie obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zakończył marsz.
Do końca sierpnia można oglądać wystawę „Piotrkowianie w powstaniu warszawskim”. Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową ekspozycją prezentowaną na parkanie muzealnym.
1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego także w Piotrkowie rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Po złożeniu wieńców i kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbędzie się tam okolicznościowy koncert.
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wystosował apel o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, że zryw mieszkańców stolicy trwał aż dwa miesiące. Niestety brak wsparcia ze strony Sowietów spowodował olbrzymie straty ludzkie i materialne.
W piątek 28 lipca odbędzie się kolejna edycja akcji porządkowania mogił powstańców warszawskich na piotrkowskich cmentarzach. Zinwentaryzowano ich jak dotąd około 20. Uczestnicy akcji spotkają się o godz. 17.30 przed bramą Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Cmentarnej.