Awaria analizatora powietrza

Strefa FM Poniedziałek, 08 stycznia 201833
Od piątku mieszkańcy miasta mogli mieć problem ze sprawdzeniem stanu jakości powietrza. Wraz z rozpoczęciem weekendu, nastąpiła bowiem awaria analizatora stacji pomiarowej znajdującej się przy ulicy Krakowskie Przedmieście 13. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi zapowiada jak najszybsze usunięcie usterki.

Awaria urządzenia nie uniemożliwiła jednak monitorowania stanu powietrza w czasie weekendu. Najwyższe wyniki zanieczyszczenia były w sobotę po godzinie 17 i dotyczyły głównie pyłów i CO. Na stan jakości powietrza wpływ miał przede wszystkim brak wiatru, ale także to czym palimy w piecach.

 

Aktualne prognozy zanieczyszczenia powietrza pyłem w Piotrkowie Trybunalskim można znaleźć tutaj.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nie tylko w weekend ~Nie tylko w weekend (Gość)08.01.2018 20:56

właśnie wróciłem ze spaceru. Smród, brud i ubóstwo!

82


gość ~gość (Gość)09.01.2018 11:20

Ale wy tu pieprzycie głupoty. Dawniej nikt zanieczyszczenia nie mierzył bo miał to głęboko w 4 literach. W kamienicach (np stare miasto, aleje 3-go maja i wiele innych opalane były węglem) wszystkie placówki takie jak przedszkola, szkoły, szpitale, oraz osiedlowe cieplownie i zakłady pracy (sigmatex, huty, delta, telsin, pioma) do ogrzania spalały koks jeszcze gorszy od węgla. A prawda jest taka że unia europejska dba o swoją gospodarkę bo modernizując swoje kotłownie kupimy w 80% piece i całą inną aparaturę (np pompy ciepła, podgrzewacze elektryczne, ogniwa fotowoltaiczne) wyprodukowaną przez firmy z krajów unii. Więc jeśli nie wiadomo o co chodzi to na pewno nie chodzi o czyste powietrze.

13


epiotrkuw ~epiotrkuw (Gość)09.01.2018 13:07

Nieoficjalnie, wlot rury analizatora zapchał się sadzą. Ekipa kominiarzy już pracuje na miejscu i do późnych godzin wieczornych awaria powinna zostać usunięta.

21


Kopuła eugeniczna ~Kopuła eugeniczna (Gość)09.01.2018 13:03

Analizator wysiadł, bo wyłapał wszystkie metale ciężkie rozpylona nad naszymi głowami dzień i noc, niedługo zapomnimy jaki jest kolor otchłani kosmosu w promieniach słońca.

20


OKO ~OKO (Gość)09.01.2018 12:59

Dla myśląco - widzących, tablica Mendelejewa rozpylana nad nami zamiata wszystko, my mamy tylko płacić nowe podatki i skupiać się na tym, skąd na to wiąć. Słońce 8 stycznia, 9 już samoloty od rana pracują ze zdwojoną szybkością. Do tych z zaawansonawą DEPRECHĄ, tylko nie piszcie, że jesteście również "poprawnymi ślepcami".

20


Ateista Ateistaranga08.01.2018 15:29

Nie tylko czym palimy, ale również jak palimy. W kotłach górnego spalania trzeba opał podpalać od góry (zasypać komorę węglem lub drewnem i podpalić od góry) a nie od dołu! Wszystkie powstające wtedy substancje smoliste od razu są spalane i z komina nie wydobywa się ciężki czarny dym!

94


sdfsfsd ~sdfsfsd (Gość)09.01.2018 07:44

Skończcie z tą propagandą i tak od nowego roku wprowadzony zostanie podatek od smogu. Pewnie do 1 tony opału doliczą z kilkadziesiąt złotych.
Od razu będzie czyściej na tym naszym niebie polskim.

31


abc ~abc (Gość)08.01.2018 17:19

Dlaczego w Piotrkowie jest tylko jedna stacja pomiarowa ( i to nie wszystkie parametry mierzy) a np. w Tomaszowie około 40 stacji ? ? ?

110


Piotrkowski Alarm Smogowy ~Piotrkowski Alarm Smogowy (Gość)08.01.2018 19:18

Piotrkowski Alarm Smogowy otrzymał w dniu wczorajszym i dzisiejszym sprzeczne informacje dotyczące działania stacji pomiarowej w Piotrkowie Trybunalskim. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi poinformowało iż analizator jest sprawny, a jedynie jest awaria przesyłu danych do internetu. Dziś z WIOŚ w Łodzi otrzymaliśmy informację o awarii analizatora. Wszystko to ma wpływ na nas, piotrkowian. Przez te awarie nie jesteśmy informowani o przekroczeniach, statystyki są dobre bo wyniki zanieczyszczeń co jakiś czas są przez te awarie liczone jako "0". Konieczne są niezależne stacje pomiarowe, tak jak zrobił to Tomaszów Mazowiecki. W Piotrkowie mirzony jest tylko poziom pyłu "grubego" czyli PM 10. Nie mierzy się pyłu "drobnego" czyli PM 2,5. A to pył dużo bardziej agresywnie atakuje nasze płuca. Piotrkowski Alarm Smogowy prosi o reagowanie na zjawiska spalania śmieci. Chrońmy się też przed smogiem ograniczając aktywność na zewnątrz w smogowe dni. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. Życie dane jest nam tylko raz.

71


buffonza ~buffonza (Gość)08.01.2018 20:01

to nie jest żadna nowość że było odczuć smog było czuć i będzie czuć medietaka na 1 miejscu jest

32


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat