Małolitrażowy samochód aixam dachował w miejscowości Stanisławów w gm. Wolbórz. Kierujący, aby uniknąć zderzenia z ciężarówką, musiał zjechać do rowu.
Policja zatrzymała 27-latka, który wybił szybę na przystanku autobusowym w Niechcicach. Mężczyzna w ten sposób rozładował emocje po rodzinnej awanturze. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Wandalowi grozi nawet 5 lat więzienia.
Na 4 tys. zł oszacowano straty, jakie powstały w wyniku dewastacji przystanku autobusowego. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch mężczyzn. Jeden zganiał winę na drugiego. Ostatecznie zarzuty dostał 29-letni mężczyzna, któremu teraz grozi nawet 5 lat więzienia.
Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piotrkowa nasi radni zajmą stanowisko w sprawie odbudowy dróg krajowych, powiatowych i gminnych zniszczonych w czasie budowy autostrady A1. Dokument zostanie później przekazany premierowi, ministrowi infrastruktury i budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posłom i senatorom okręgu piotrkowskiego, prezydentom, starostom, burmistrzom i wójtom miast i gmin przyległych do przebudowywanego odcinka A1
Na przestrzeni ostatnich 7 lat instytucja otrzymała z różnych źródeł dofinansowania na ponad 20 mln zł (w dużej części ze środków UE). Kwota ta została przeznaczona na modernizację siedziby instytucji oraz doposażenie ŁDK w nowoczesny sprzęt. Bardzo wysoka skuteczność widoczna jest również w pozyskiwaniu grantów na działania merytoryczne.
1 sierpnia o godz. 17.00 w całej Polsce, również w Piotrkowie Trybunalskim, zawyły syreny. Był to hołd dla bohaterów walczących o wolność ojczyzny w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego.
Do końca sierpnia można oglądać wystawę „Piotrkowianie w Powstaniu Warszawskim”. Oddział piotrkowskiego Muzeum mieszczący się w Polichnie zaprasza na plenerową ekspozycję, która poświęcona została mieszkańcom Piotrkowa uczestniczącym w Powstaniu Warszawskim.
1 sierpnia o godz. 17.00 w całym mieście zawyją syreny. Będzie to hołd dla bohaterów walczących o wolność ojczyzny w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego.
Po raz kolejny upamiętniono 110. rocznicę powstania piotrkowskiej Concordii. Tym razem w Babach odbył się mecz pomiędzy oldbojami Concordii i Ludowego Klubu Sportowego Baby.
24 kwietnia członkowie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowali, że rozgrywki piłkarskie w III lidze i niższych klasach rozgrywkowych, będą prowadzone tylko i wyłącznie przez pracowników Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, a nie jak do tej pory Okręgowych Związków Piłki Nożnej, co oznacza, że funkcjonowanie tych drugich jest bezzasadne. Zmiany weszły w życie 1 lipca, tego dnia Okręgowe Związki Piłki Nożnej zostały przekształcone w delegatury wojewódzkich związków. Kierownikiem tej piotrkowskiej ma być Stanisław Sipa, choć jeszcze umowy nie podpisał, tymczasem nadal pełni też funkcję prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który ma zostać zlikwidowany do końca roku.