Czy mieszkańcy Łodzi i okolic są zabiegani, leniwi, czy może raczej zmęczeni natłokiem codziennych obowiązków? Choć trudno odpowiedzieć na te pytania, faktem jest, że mieszkańcy tego regionu chętnie zapłaciliby komuś za wykonanie domowych prac, którymi dziś zajmują się samodzielnie.
Piotrków Trybunalski przystąpił do programu „Poprawa jakości powietrza poprzez likwidację niskiej emisji realizowana w ramach Programu Kawka” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi. Projekt przewiduje dofinansowanie dla osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych do wysokości aż 65% kosztów kwalifikowanych związanych m.in. z wymianą kotłów na bardziej ekologiczne, podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz zastosowaniem pomp ciepła.
Zbliżają się wybory parlamentarne, już 25 października w lokalach wyborczych Polacy zadecydują o swojej reprezentacji w Sejmie i Senacie. Tym razem mamy możliwość głosowania korespondencyjnego, o czym przypomina dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie.
Zakończyło się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. W tegorocznym głosowaniu oddano łącznie 2113 głosów. Dla porównania, w poprzedniej edycji do magistratu wpłynęło ich 2326.
W gminie Wola Krzysztoporska w niedzielnym referendum głosowało tylko nieco ponad 6% uprawnionych.
Do 31 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie budowy przyłącza do kanalizacji sanitarnej. Program dopłat zakłada, że mieszkańcy poniosą do 50% kosztów.
Magistrat planuje pozyskać środki na zakup nowoczesnego taboru autobusowego. Trwają przygotowania do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Modernizacja piotrkowskiej oczyszczalni ścieków została zakończona, teraz trzeba przekonać mieszkańców, żeby podłączali się do miejskiej kanalizacji sanitarnej, są bowiem tacy, którzy jeszcze tego nie zrobili.
Jeszcze niedawno wydawało się, że wraz z upadkiem Samoobrony skończył się w Polsce czas politycznej chuliganerii. Wybory prezydenckie pokazały, że wcale tak nie jest. Mamy zatem czas, kiedy populistyczne pomysły wciąż są nośne i popularne.
Wniosek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wolborzu znalazł się w gronie 50 najlepszych projektów z 1018, które napłynęły z całej Polski w ramach drugiej edycji programu społecznego Pracownie Orange. Wszystkie pochodziły od instytucji z małych miejscowości (o populacji do 40 tys. mieszkańców), które chcą prowadzić multimedialną świetlicę w swojej okolicy przy wsparciu Fundacji Orange.