Policja zatrzymała młodego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie samochodów. Sprawca porysował karoserię kilku samochodów, uszkadzał lusterka, wyrywał wycieraczki i tablice rejestracyjne.
Czytał wójt i pracownicy naukowi Uniwersytetu. Współpraca Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego Witosa w Bujnach zaowocowała wspólną akcją Narodowego Czytania.
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agatą Passent. 9 września o godzina 17.00 w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie.
Uwaga, pływacy! Do 23 września z powodu przerwy technologicznej nieczynna będzie pływalnia przy ul. Belzackiej w Piotrkowie.
Nauczyciele, rodzice, dziadkowie, dzieci, a wśród nich przede wszystkim pierwszoklasiści, bo to ich święto, zgromadzili się się w amfiteatrze miejskim, by wziąć udział w koncercie "Pierwsza klasa - w krainie szkoły". Piotrkowskie pierwszaki złożyły ponadto wstępne ślubowanie.
– Ranni leżeli wszędzie, jedni na siennikach, inni na rzuconej naprędce na podłogę kopce siana. Było ich pełno nawet na szpitalnym korytarzu. Żołnierzy i cywilów. On, młody żołnierz z pułku grodzieńskiego, który walczył na Longinówce, skonał przy mnie krzycząc: – Mamo!
W czasie wojny obronnej w 1939 roku piotrkowianie walczyli na różnych frontach. Jednym z nich był Konrad Guderski, tajny wysłannik Sztabu Głównego Wojska Polskiego, dowódca obrony Polskiej Poczty w Gdańsku. Choć urodził się w Piotrkowie to raczej niewiele osób o nim tu pamięta. Zresztą trudno się dziwić, przez lata jego tożsamość była owiana tajemnicą…
Właściciel jednej z posesji na terenie gminy Rusiec, wraz z małżonką, złapał na gorącym uczynku dwie kobiety, które próbowały ukraść złotą biżuterię. Złodziejki tłumaczyły policji, że tak naprawdę zajmują się skupem starych zegarów, dlatego wtargnęły do obcego domu.
100 kolorowych tornistrów z wyprawkami trafiło do potrzebujących dzieci - głównie pierwszoklasistów - z piotrkowskich szkół. Wszystko to w ramach akcji "Energetyczny tornister"zorganizowanej przez PGE Dystrybucja.
Gmina Wolbórz włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W sobotę 3 września o godzinie 10.00 na skwerze przy Placu Jagiełły w Wolborzu zebrani wysłuchają fragmentu „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.