Liczba zachorowań na grypę w naszym regionie ciągle rośnie. W styczniu piotrkowski sanepid odnotował 574 zachorowania na grypę, zaś już w pierwszym tygodniu lutego było ich 505, z czego 15 osób zostało poddanych hospitalizacji z powodu powikłań układu oddechowego.
Od kilkunastu lat składuje odpady w mieszkaniu i piwnicy. Smród i robactwo w bloku to norma. Sąsiedzi się go boją, spółdzielnia mieszkaniowa jest bezradna. Kiedy w mieszkaniach znów pojawiły się karaluchy, lokatorzy powiedzieli dość. W sprawie zbieracza z osiedla Jagiellońska zorganizowano spotkanie z udziałem władz miasta, służb mundurowych, sanepidu i przedstawicieli Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Jedna z piotrkowskich masarni, właściciel czterech sklepów na terenie miasta, od dłuższego czasu sprzedaje mięso, choć w swoich lokalach nie posiada dostępu do bieżącej wody. Sanepid nałożył na właściciela mandaty i zakazał handlu. Ponieważ przedsiębiorca nadal prowadzi sprzedaż mięsa, sprawa trafiła do sądu.
Od kilku lat szczyt zachorowań na grypę przypada na okres od stycznia do marca. W styczniu 2019 r. piotrkowski sanepid odnotował 574 przypadki grypy w naszym regionie. Jednak w województwie łódzkim w ostatnim tygodniu stycznia zarejestrowano 10 051 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz zachorowania grypopodobne.
Zgłoszenie o podejrzeniu odry u jednego z uczniów z gm. Moszczenica otrzymała w piątek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie. Inspektorzy zabezpieczyli krew, mocz i wymaz z gardła pacjenta. Próbki przekazali do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.
Teraz dopalacze są traktowane jak narkotyki. W życie weszły zaostrzone przepisy prawa karnego. Nic dziwnego, że rząd poszedł na wojnę z handlarzami dopalaczami. W całym kraju, nawet w naszym regionie, środki te zebrały śmiertelne żniwo.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalski informuje, że 15 listopada 2018 roku obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia.
Obecność bakterii grupy coli wykryto w dwóch próbkach wody pobranych z wodociągu Kleszczów. Według komunikatu Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie (z 28 września) "woda nadaje się do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po wcześniejszym przegotowaniu (min. przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania".
Woda na kąpielisku Słoneczko nadaje się do kąpieli - informuje Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie.
Problem z wodą w gminie Łęki Szlacheckie. Ostatnie badanie wody w wodociągu publicznym w Łękach Szlacheckich dało negatywny wynik. Stwierdzono przekroczoną ogólną liczbę mikroorganizmów w 22 stopniach Celsjusza po 72 godzinach.