Z piotrkowskiego kąpieliska Słoneczko będzie można korzystać od 23 czerwca. Tymczasem wiele osób korzystało już z kąpieli na tzw. małym Bugaju. Po wyjściu z wody zdarzały się przypadki ostrej wysypki u dzieci. Jakość wody sprawdził piotrkowski sanepid.
Światowy Dzień Bez Tytoniu już w czwartek. Piotrkowski sanepid postanowił uczcić ten dzień nieco wcześniej. 25 maja otwarty został punkt konsultacyjno-informacyjny dla osób palących w NZOZ „Hipokrates”, zaś 30 maja odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne z młodzieżą w ZSP nr 6.
Każdego roku papierosy zabijają ponad 7 milionów ludzi, z czego blisko 900 tysięcy to osoby niepalące umierające z powodu biernego palenia. 31 maja obchodzić będziemy Światowy Dzień bez Tytoniu. Tematem tegorocznych obchodów jest „Tytoń i choroby serca”.
Początek maja w naszym regionie jest bardzo ciepły, a w parku im. Jana Pawła II w Piotrkowie działa już miejska fontanna. Jak co roku, nie brakuje osób, które w upalne dni raczą się kąpielą.
Woda z publicznego wodociągu w Łękach Szlacheckich nie nadaje się do spożycia bez przegotowania. Badanie pobranych próbek wykazało przekroczenie zalecanej ogólnej liczby mikroorganizmów - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie.
Zmieniły się przepisy Ustawy o prawie wodnym. Dla osób korzystających z wodnych zbiorników nic się nie zmienia. Co innego dla organów zarządzających takimi miejscami.
W tym roku w powiecie piotrkowskim odnotowano już pierwsze zgłoszenia zachorowań na boreliozę. Kleszcz potrafi nas wyczuć nawet z 20 metrów, więc po powrocie ze spaceru powinniśmy dokładnie sprawdzić czy nie przynieśliśmy ze sobą nieproszonego gościa.
Kleszcze w poszukiwaniu pożywienia wkroczyły do miast i osiedli - donosi „Rzeczpospolita”. Zdaniem gazety tych pajęczaków jest coraz więcej i coraz większa ich populacja jest nosicielami groźnych chorób. W ciągu siedmiu lat liczba zdiagnozowanych zachorowań na boreliozę zwiększyła się dwukrotnie.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będzie można skorzystać z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom u dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016).
Znamy już wyniki badań kolejnej próbki ciepłej wody z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Na początku lutego wykryto bakterie legionelli, co spowodowało wyłączenie pryszniców w placówce, a przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne zostały czasowo wstrzymane.