30 lipca drogowcy rozpoczną pracę na ul. Kostromskiej w Piotrkowie. Zmodernizowany zostanie fragment od Wojska Polskiego do Modrzewskiego.
Trwają prace budowlane przy rondzie w Młoszowie w gminie Wolbórz. Bo rondem właśnie kończy się budowa drogi Wolbórz - Zwierzyniec - Modrzewek – Młoszów.
Rondo u zbiegu ulic Spacerowej i Partyzantów w Piotrkowie Trybunalskim będzie nosić imię generała Stanisława Burzy-Karlińskiego. Projekt uchwały w tej sprawie trafił 30 maja pod obrady naszej Rady Miasta. Większość radnych była za.
3 ml zł zaplanowano w tegorocznym budżecie Piotrkowa na budowę ronda u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelazna i Górna. Realizacji tego zadania od wielu lat domagają się mieszkańcy Piotrkowa (i nasi radni oczywiście). Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.
Spacerując przed dwoma laty wzdłuż koryta Strawy znaleźliśmy stary telewizor, oponę, deskę klozetową, a nawet fotel obrotowy. Co prawda zrewitalizowano koryto rzeczki, ale jedynie na odcinku 400-metrów. Czy Strawa - tak jak chciała ochrona środowiska - stała się czystsza?
Już nic nie stoi na przeszkodzie, by Castorama mogła rozpocząć budowę swojego marketu budowlanego w Al. Sikorskiego w Piotrkowie. Radni Piotrkowa przegłosowali plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, a właśnie to było warunkiem, by inwestycja ruszyła.
Utworzenie wagi dla samochodów ciężarowych było jednym z elementów przebudowy ronda Sulejowskiego w Piotrkowie. Samo rondo oddano do użytku w czerwcu 2017, a dopiero od niespełna miesiąca Inspekcja Transportu Drogowego może korzystać z nowej wagi i przeprowadzać kontrole pojazdów ciężarowych.
Do kolizji drogowej doszło w czwartek po godz. 16 na rondzie u zbiegu ul. Polnej i al. 800-lecia w Piotrkowie.
Na rondzie Sulejowskim w Piotrkowie nadal nie ma tabliczki z nazwą. O sprawie informowaliśmy już miesiąc temu, a według zapewnień przedstawicieli Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta nowa tabliczka miała się pojawić w ciągu dwóch, góra trzech tygodni. Jak się okazuje do tej pory nic w tej sprawie się nie zmieniło.
2017 jest zdecydowanie rokiem wykonawcy (a nie inwestora). Co to oznacza? Wiele przetargów, które ogłasza magistrat nie zostaje rozstrzygniętych. Wykonawcom trudno znaleźć ludzi do pracy. Poza tym oferty firm są wyższe niż środki zaplanowane w budżecie miasta. O miejskich inwestycjach mówiła w programie O tym się mówi w Strefie FM dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.