W tym sezonie wakacyjnym aż 69 proc. Polaków planuje zwracać większą niż w poprzednich latach uwagę na zużycie prądu. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że racjonalne użytkowanie urządzeń elektrycznych staje się szczególnie ważne dla gospodarstw domowych. Bo choć jako konsumenci nie mamy wpływu na ceny prądu, możemy w znacznym stopniu wpłynąć na wysokość naszych rachunków za energię elektryczną.
Polski Komitet Energii Elektrycznej rozpoczął kampanię edukacyjną „Liczy się energia”. Przez najbliższe miesiące wyjaśniać będzie przyczyny wzrostu cen energii, pokazywać wpływające na nie mechanizmy oraz sposoby na racjonalne gospodarowanie zużyciem prądu. Celem kampanii jest edukacja o rynku energii oraz sposobach łagodzenia wpływu rosnących cen prądu na domowe budżety Polaków.
Z badań wynika, że przeciętny Polak-dłużnik ma do spłacenia prawie 25 tysięcy złotych. Czy nasze długi w pandemii rosną, czy wręcz przeciwnie? Ile winien jest rekordzista?
Całą wypowiedź można sprowadzić do dwóch słów: instalacja fotowoltaiczna. Obecnie to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością wśród gospodarstw domowych i przedsiębiorców. Sprawdźmy dlaczego.
Czy automatyka grzewcza pozwoli przeciętnemu Polakowi realnie obniżyć koszty ogrzewania? A jeśli tak, to w jaki sposób? Jakie kroki warto podjąć, by na co dzień wydawać mniej na ogrzewanie pomieszczeń?
Od początku 2021 r. na rachunkach za energię elektryczną pojawi się nowa znacząca pozycja - opłata mocowa. Dla gospodarstw domowych korzystających z taryf zdrożeje również sama energia. Nie wiadomo jeszcze, jak zmienią się opłaty sieciowe.
Gdzie Piotrkowianie opłacają rachunki? Czy robią to tanio, szybko i bezpiecznie? W dobie internetu najtańszym sposobem na opłacenie swoich rachunków jest korzystanie z bankowości internetowej banku, w którym posiada się konto. Najczęściej przelewy są wtedy darmowe. Przelewy może i tak, ale czy utrzymanie takiego konta nic nas nie kosztuje? Z tym jak wiemy bywa różnie.
W rejestrze dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor kobiety zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż panowie. Jest ich jedynie 34%. W obsłudze większości zobowiązań są solidniejsze od płci przeciwnej, ale i one mają słabe punkty. Gorzej idzie im opłacanie rachunków za wywóz nieczystości oraz opłat za czynsz i wynajem.
Aż 20% mieszkańców województwa łódzkiego deklaruje, że nie zdarza im się zapominać o codziennych sprawach. Wynik ten stawia region na pierwszym miejscu w Polsce. Respondenci z województwa łódzkiego znacznie częściej niż ogół Polaków nie pamiętają jednak o terminowym regulowaniu rachunków za media.
Wczoraj policjanci z Sekcji Kryminalnej zatrzymali 29-letnią kobietę, która w jednym z punktów płatniczych przy ulicy Sienkiewicza przyjmowała wpłaty za energię elektryczną, gaz, telefon i raty kredytów w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.