Advertisement
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wysokie rachunki za ogrzewanie? Dowiedz się, jak je zredukować

Czwartek, 14 stycznia 2021
Czy automatyka grzewcza pozwoli przeciętnemu Polakowi realnie obniżyć koszty ogrzewania? A jeśli tak, to w jaki sposób? Jakie kroki warto podjąć, by na co dzień wydawać mniej na ogrzewanie pomieszczeń?
Wysokie rachunki za ogrzewanie? Dowiedz się, jak je zredukować

Różne możliwości zarządzania ciepłem

Nowoczesne urządzenia do zarządzania ogrzewaniem w budynkach mieszkalnych i komercyjnych zostały zaprojektowane tak, by przy minimalnej ingerencji użytkownika zapewnić pełny komfort termiczny w pomieszczeniach.

 

Aktualnie w ofercie firmy TECH Sterowniki znajdują się sterowniki do:

 

Każde urządzenie jest przystosowane do pracy w złożonym, nowoczesnym systemie grzewczym i pozwala na precyzyjną edycję temperatury przez całą dobę. Użytkownikowi zostaje dobrać typ urządzenia do posiadanej instalacji.

Oszczędności na poziomie 20% – wyniki badań

W 2019 roku w dwóch krakowskich przedszkolach zamontowano nowoczesny system do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym – SINUM, w skład którego weszły grzejnikowe siłowniki elektryczne, czujniki temperatury, sterownik główny oraz czujniki otwarcia okna. Wyniki przeprowadzonych badań jasno pokazały znaczną redukcję kosztów po zamontowaniu sterowników w porównaniu do roku pracy bez sterowników. W jednym z przedszkoli oszczędność wyniosła aż 70,38%!

 

Co więcej, każdy, kto nabędzie system sterowania ogrzewaniem SINUM, może teraz liczyć na gwarancję od firmy TECH Sterowniki, że uzyska oszczędności na poziomie aż 20%, czyli koszty zmniejszą się aż o 1/5, warto skorzystać.

Jak mądrze sterować ogrzewaniem?

Po nabyciu i montażu sterowników warto jeszcze zadbać o inne aspekty związane z gospodarowaniem ciepłem, które sprawią, że oszczędności będą jeszcze większe.

 

Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić, by zmniejszyć koszty ogrzewania:

 

  • edytuj poziom temperatury w zależności od przeznaczenia pomieszczeń,
  • obniż temperaturę na noc oraz kiedy w domu nie przebywają domownicy,
  • zadbaj o umieszczenie regulatora pokojowego w miejscu reprezentatywnym (nie za zasłoną czy ciężkimi meblami),
  • korzystaj ze wszystkich dostępnych trybów swojego urządzenia, by dopasować jego pracę do potrzeb domowników,
  • nie popadaj w skrajności (całkowite wyłączenie ogrzewania lub ustawienie temperatury na maksymalną po dłuższej nieobecności). Takie działanie przyniesie odwrotny skutek.

Nowoczesne sterowanie – sposób na realne oszczędności

Montaż automatyki grzewczej jest zdecydowanie najskuteczniejszym ze sposobów na świadomą, pełną kontrolę nad ilością ciepła dostarczanego do pomieszczeń, ale też wygodną edycję parametrów pracy. Jak pokazują badania, oszczędności w skali roku mogą być naprawdę znaczące, a jeśli przestrzega się najważniejszych zasad dotyczących zarządzania ciepłem, jeszcze większe.

 

Więcej informacji na temat konkretnych modeli firmy TECH Sterowniki można znaleźć na stronie:

https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki

oraz we wpisach na blogu: https://www.techsterowniki.pl/blog


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat