Tworzenie i rozbudowywanie profilu w mediach społecznościowych to często niełatwe zadanie, szczególnie jeżeli nie chcemy bazować jedynie na podstawie polubień znajomych, a planujemy bardziej rozwinąć nasze konto. Instagram jest świetną platformą, od której warto zacząć - wielu z nas lubi przeglądać zdjęcia i czytać ciekawe opisy z nimi związane. Co zatem zrobić, by wybić się na tej konkretnej platformie? W tym wpisie przedstawiamy sposoby, które pozwolą Ci szybko zdobyć lajki i followers na Instagramie.
W Piotrkowie nie można skorzystać z programu "Profilaktyka 40+", informują słuchacze Radia Strefa FM. Ich zdaniem, żadna z piotrkowskich przychodni, nie świadczy usług, należących do założeń programu.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wójt gminy Wola Krzysztoporska wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej przygotowali i udostępnili poradnik „Otwórz się na pomoc z gminą Wola Krzysztoporska. Program profilaktyki zdrowia psychicznego”.
Europejski Tydzień Szczepień obchodzony jest co roku pod koniec kwietnia z inicjatywy Europejskiego Regionalnego Biura WHO. W tym roku obchody przypadają od 26 kwietnia do 2 maja pod hasłem „Zapobiegaj. Chroń. Zaszczep”, które ma promować w społeczeństwach – wśród rodziców i opiekunów dzieci, pracowników opieki medycznej, polityków i w mediach – wiedzę o tym, że szczepienia zapobiegają chorobom i chronią życie. Celem Europejskiego Tygodnia Szczepień jest zwiększenie wyszczepialności dzieci, młodzieży i dorosłych. Partnerami kampanii są m.in. UNICEF oraz Europejskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (ECDC).
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Polska Akcja Humanitarna ostrzega, że w wyniku zmian klimatu i coraz częstszych ekstremalnych zjawisk pogodowych już teraz miliony ludzi muszą uciekać ze swoich domów. Sytuacja zaostrza się z roku na rok, a do 2050 r. aż miliard osób może mieszkać na terenach, które nie będą przygotowane na konsekwencje katastrofy klimatycznej. Czeka je ucieczka albo śmierć.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie wciąż prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu gazu do jakiego doszło w listopadzie minionego roku w jednym z domów mieszkalnych we Włodzimierzowie. Jednak znamy już opinię biegłego dotyczącą przyczyny wybuchu. Prawdopodobnie było nią ulatnianie się gazu z nieprawidłowo i niezgodnie z przepisami zainstalowanej instalacji gazowej.
Sprzyjająca aura, zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Wielu z nas decyduje się na spacer, np. po lesie. Należy jednak pamiętać by po powrocie do domu, dokładnie sprawdzić swoje ubrania i ciało, by upewnić się, że nie przynieśliśmy ze sobą niechcianego gościa. Atak kleszczy już trwa, a ich ukąszenie może mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i życia.
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odwiedzili miejsca pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, znajdujące się na ziemi łódzkiej. W naszym regionie kwiaty, z okazji 11. rocznicy tej tragedii, składał wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
W sobotę (10.04) minęło 11 lat od katastrofy smoleńskiej. Pamięć ofiar, uczcili złożeniem kwiatów pod pomnikiem katyńskim między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
Arkadiusz Adamczyk, przez wiele lat związany z piotrkowską Filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a obecnie pracownik tamtejszego Wydział Prawa i Nauk Społecznych został nominowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na profesora belwederskiego.