Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie wciąż prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu gazu do jakiego doszło w listopadzie minionego roku w jednym z domów mieszkalnych we Włodzimierzowie. Jednak znamy już opinię biegłego dotyczącą przyczyny wybuchu. Prawdopodobnie było nią ulatnianie się gazu z nieprawidłowo i niezgodnie z przepisami zainstalowanej instalacji gazowej.
Sprzyjająca aura, zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Wielu z nas decyduje się na spacer, np. po lesie. Należy jednak pamiętać by po powrocie do domu, dokładnie sprawdzić swoje ubrania i ciało, by upewnić się, że nie przynieśliśmy ze sobą niechcianego gościa. Atak kleszczy już trwa, a ich ukąszenie może mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i życia.
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odwiedzili miejsca pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, znajdujące się na ziemi łódzkiej. W naszym regionie kwiaty, z okazji 11. rocznicy tej tragedii, składał wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
W sobotę (10.04) minęło 11 lat od katastrofy smoleńskiej. Pamięć ofiar, uczcili złożeniem kwiatów pod pomnikiem katyńskim między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
Arkadiusz Adamczyk, przez wiele lat związany z piotrkowską Filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a obecnie pracownik tamtejszego Wydział Prawa i Nauk Społecznych został nominowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na profesora belwederskiego.
Złoty medal podczas 17. edycji European Beer Star w Monachium, czyli jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów piwnych na świecie, to idealne podsumowanie 2020 roku dla firmy Sulimar. Wyróżnienie otrzymało piwo Porter Bałtycki z flagowej marki piotrkowskiego browaru – Trybunał, którą wcześniej w tym roku doceniono 4 medalami podczas London Beer Competition. Są to już kolejne wyróżnienia dla Sulimaru, będącego spadkobiercą 600-letniej spuścizny trybunalskich piwowarów.
Mikroflora jelit odpowiada za wiele ważnych funkcji w naszym organizmie. Naukowcy od dawna badają jej wpływ na nasze samopoczucie, odkrywają coraz to nowe, zdumiewające fakty. Okazuje się bowiem, że za nasze samopoczucie nie odpowiada wcale nasza głowa! Samopoczucie każdego z nas powstaje gdzieś pomiędzy wysyłaniem sygnałów pomiędzy mózgiem a jelitami. Na osi mózgowo-jelitowej 90% informacji wysyłanych do mózgu pochodzi właśnie z naszych jelit. Dlatego bardzo ważne jest, aby szczególnie zimą zadbać o mikroflorę jelitową.
Radomszczański Różewicz Open Festiwal w tym roku zostanie zorganizowany "w sieci". Zaplanowano go na najbliższy weekend, od 9 do 11 października. Na pierwsze spotkanie organizatorzy zapraszają w piątek o 18.00 na www.rozewiczopen.pl.
Światowy Dzień Serca to coroczne święto poświęcone promocji zdrowego stylu życia i zapobieganiu chorobom układu krążenia, zainicjonowane przez World Heart Federation, którego członkiem jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Zamiarem organizatorów było, by Światowy Dzień Serca stał się szczególną okazją do upowszechniania wśród społeczeństwa, pracowników ochrony zdrowia, różnych instytucji i władz podstawowej wiedzy o chorobach serca i naczyń oraz o możliwościach ich leczenia i profilaktyki. Obchody Światowego Dnia Serca odbywają się z udziałem WHO, UNESCO i UNICEF.
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął emisję cyklu filmów edukacyjnych "Bezpieczni w czasie epidemii". Każdy z 10 odcinków dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania, m.in. jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak podróżować, czy jak zadbać o zdrowie i kondycję.