Każda osoba, która interesuje się roślinami, ogrodnictwem czy szeroko pojętym światem przyrody, powinna poznać pojęcie, jakim jest mikoryza. Występowanie tego zjawiska przyrodniczego jest powszechne, ponieważ w przeciwnym wypadku większość roślin na ziemi nie byłaby w stanie przeżyć. Czym dokładnie jest mikoryza? Jakie korzyści przynosi i kiedy warto ją stosować? Podpowiadamy.
Zima kojarzy się ze śniegową bielą, ale to tylko jej jasne oblicze, druga strona tej pory roku jest mniej idealistyczna i oznacza nadejście niskich temperatur oraz małych ilości światła słonecznego. W tym trudnym czasie należy bardziej pochylić się nad stanem własnej psychiki i popracować nad wewnętrzną równowagą oraz dobrym nastrojem. A więcej informacji o leczeniu i profilaktyce chorób, diecie i zdrowym stylu życia, znajdziesz w nowym serwisie https://www.adamed.expert
Piotrkowscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Gomulinie przeprowadzili działania pn. „Jabłko-cytryna”. Słodkie owoce otrzymywali prawidłowo jadący kierowcy. Niestety nie obyło się też bez kwaśnych min, bo kierowcy którzy jechali z nadmierną prędkością otrzymywali cytryny. Wszystko to w ramach profilaktyki ruchu drogowego.
Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek "Kamilki" zaprasza do wspólnej zabawy, której celem jest przypomnienie o tym jak ważna jest profilaktyka. Wystarczy pomysł, aparat bądź telefon i kilka chwil na wykonanie i wysłanie fotki.
Od 1 stycznia 2023 roku każdy, kto jest płatnikiem składek, będzie miał ustawowy obowiązek posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Październik to miesiąc w sposób szczególny poświęcony profilaktyce raka piersi. W związku z tym NFZ zaprasza na szereg bezpłatnych badań mammograficznych, z których będzie można skorzystać zarówno w Piotrkowie, jak i w okolicznych miejscowościach.
Choć była jedną z największych tego typu katastrof w Polsce, nadal wiemy o niej mało. Oficjalnych dokumentów opisujących to wydarzenie praktycznie nie ma. Badacze odnaleźli tylko jedną cienką teczkę zawierającą raport MO. Katastrofa kolejowa w Jarostach, do której doszło 9 października 1962 roku, wciąż budzi wiele pytań. Nie brakuje kontrowersji związanych z ustalaniem jej przyczyn i skutków. Ile było faktycznie ofiar, czemu na miejscu wypadku nie było ekspertów i dlaczego nie próbowano ustalić osób odpowiedzialnych? I czemu nie zachowały się dokumenty?
9 października 1962 roku w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego w katastrofie kolejowej zginęły (wg oficjalnych danych) 34 osoby a 67 zostało rannych. Jednak wielu naocznych świadków w to nie wierzy, bo skala zniszczeń wskazywała na znacznie większą liczbę ofiar. Dlaczego w archiwach PKP i oficjalnych urzędowych rejestrach brak jakichkolwiek danych o tej tragedii?
W poniedziałek ukazał się wstępny raport Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych. Znamy szczegóły dokumentów.
Jeżeli chcemy być widoczni w sieci warto zainwestować w swój wizerunek w takich miejscach jak Facebook. Social media są bazą tysiąca użytkowników, do którym możemy trafić.
Jakie są najważniejsze zasady promowania przez Facebooka?