O osobach walczących za nasz kraj powinno się pamiętać zawsze, 1 marca szczególnie, bo tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia.
Na tę publikację miłośnicy i znawcy dziejów Piotrkowa czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek, 30 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera wydawnicza „Monografii Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity Witanowskiego. Rękopis najsłynniejszego piotrkowskiego regionalisty odczytał i przygotował do druku Piotr Głowacki.
28 walk bokserskich obejrzeli miłośnicy jednej z najstarszej dyscyplin sportowych, którzy przyjechali w sobotę do Witowa Kolonii. W nowej sali gimnastycznej, wybudowanej przy tamtejszej Szkole Podstawowej odbyła się Międzynarodowa Gala Boksu Amatorskiego.
Świadomość ekologiczna człowieka to nie tylko wiedza o środowisku i zachodzących w nim procesach, ale i gotowość do działania na rzecz jego ochrony. Zanieczyszczenia sztuczne, a więc te wywołane przez człowieka, stają się coraz poważniejszym problemem, bo wpływają nie tylko na ekosystemy i klimat, ale też na zdrowie.
Artykuł poleca Eko-Projekt - firma specjalizująca się w uzyskiwaniu pozwoleń zintegrowanych.
Piotrkowski Środowiskowy Dom Samopomocy obchodzi dwudziestolecie istnienia. To placówka oferująca pomoc dzienną dla osób przewlekle chorych psychicznie.
Rośnie liczba samobójstw w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim. W ciągu 10 miesięcy tego roku aż 75 osób targnęło się na swoje życie.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie zorganizowano spotkanie międzynarodowe w ramach projektu SHARE, które zbiegło się z obchodami Narodowego Dnia Niepodległości, była to więc dobra okazji, by zapoznać gości z zagranicy z historią naszego kraju.
Prawie 200 osób śpiewało w piątek wieczorem pieśni patriotyczne z Chórem Jana z Ręczna w Zamku Królewskim. Usłyszeliśmy takie piosenki jak: „Rota”, „Wojenko, wojenko”, czy „Czerwone maki na Monte Cassino”, ale rozpoczęto oczywiście od Mazurka Dąbrowskiego.
Cóż może być prostszego od wpisania hasła w Google i porównania tras przejazdu, prawda? To nie do końca tak: przewozy do Niemiec są bardzo popularne i większa od ich różnorodności jest tylko różnica w jakości usług przewoźników. A zatem, jak zabrać się do poszukiwań?
...a wszystko w ramach akcji Narodowego Czytania, którego bohaterem w tym roku jest „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.