Piotrowska świetlica środowiskowa "Bartek" uruchomiła kolejny oddział. "Tęcza", bo tak się nazywa, ma służyć dzieciom z zaburzeniami zachowania lub z orzeczeniem o niepełnosprawności. Oferuje nie tylko miejsce do nauki, ale też do zabawy i integracji z rówieśnikami.
Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego powiedział nam, że zawodnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego został zawieszony na trzy miesiące, ponieważ nie realizuje planu szkoleniowego, ustalonego przez trenera reprezentacji, w związku z tym nie pojedzie na najbliższe mistrzostwa świata, gdzie broniłby wicemistrzostwa globu. Sam zawodnik oraz przedstawiciele piotrkowskiego klubu twierdzą tymczasem, że nic na ten temat nie wiedzą, a do klubu nie wpłynęło żadne pismo w tej sprawie. W niedzielę Mateusz wrócił z obozu treningowego na Węgrzech i na warszawskim lotnisku rozmawiał na ten temat z dziennikarzami.
Nieprzyjemny zapach i ciężarówki wyładowane po brzegi – mieszkańcy miejscowości Podkałek (gmina Sulejów) podejrzewają, że na terenie znajdującego się tam składowiska dochodzi do nielegalnego zasypywania odpadów komunalnych. Sprawę zbadali Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i samorząd gminy.
W ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi będzie świętował także w Piotrkowie. Z tej okazji otwarta zostanie plenerowa ekspozycja "Ojcowie Niepodległości" przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. To jednak nie wszystko. Piotrkowianie będą mogli wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach "Akademii Niepodległości".
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy zagranicznej. Młodzież z Szydłowa w ramach projektów Comenius, Leonardo, Erasmus+ odwiedziła już: Wielką Brytanię, Włochy, Norwegię, Holandię, Hiszpanię, Łotwę, Litwę, Grecję, Niemcy, Austrię, Portugalię, Turcję. Były to projekty, gdzie polscy uczniowie spotykali się z rówieśnikami z innych państw. W bieżącym roku szkolnym byli już na Litwie, w Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.
Ogród jest naszą oazą spokoju i rekreacji w ciepłe dni. Altana ogrodowa staje się więc jednym z integralnych pomieszczeń naszego domu, swoistym salonem na świeżym powietrzu. Znaczenie dla domowników i gości ma więc nie tylko funkcjonalność altanki, lecz także jej aranżacja. Gra świateł, wykorzystane materiały, roślinność ozdobna, wreszcie wystrój składający się z mebli ogrodowych, latarni czy donic – dzięki nim altana ogrodowa jest miejscem przytulnym i intymnym. Skąd w takim razie czerpać inspiracje? Jest kilka sprawdzonych wzorców.
Latarnia morska w centrum Piotrkowa? Kto i po co ją wybudował? Czy piotrkowianie naprawdę wierzyli, że mogą posiadać zamorskie terytoria?
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Międzynarodowy Dzień Teatru świętuje cały miesiąc. 9 kwietnia rozpoczyna się tydzień premier, podczas którego widzowie w ciągu 3 dni będą mogli zobaczyć aż 6 spektakli w wykonaniu zespołów teatralnych MOK. Na zakończenie teatralnego tygodnia, a dokładnie w piątek (13 kwietnia) o godzinie 9.00 odbędzie się Regionalny Przegląd Teatrów Młodzieżowych, podczas którego 14 zespołów z województwa łódzkiego zaprezentuje swoje umiejętności aktorskie przed jurorami.
O osobach walczących za nasz kraj powinno się pamiętać zawsze, 1 marca szczególnie, bo tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia.
Na tę publikację miłośnicy i znawcy dziejów Piotrkowa czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek, 30 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera wydawnicza „Monografii Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity Witanowskiego. Rękopis najsłynniejszego piotrkowskiego regionalisty odczytał i przygotował do druku Piotr Głowacki.