Minister rolnictwa wykluczył z rządowego wsparcia rolników hodujących świnie w cyklu otwartym, a ci przez pandemię koronawirusa odnieśli duże straty. W związku z tym zaplanowali protest.
Mieszkańcy Szczekanicy od 3 lat zabiegają przy wsparciu Rady Osiedla i radnego Jana Dziemdziory o powstanie przejścia dla pieszych przez ul. Wojska Polskiego, na wysokości marketu Dino. Żeby namalować pasy potrzebny jest chodnik po obu stronach ulicy, w tym na terenie należącym do firmy. Miasto wyraziło gotowość przeprowadzenia inwestycji, ale dopiero po wykonaniu swojej część prac przez Dino Polska. Przedstawiciele spółki zgodzili się na takie rozwiązanie i obiecali przeprowadzenie odpowiednich prac. Od tamtego czasu mija 1,5 roku, a przejścia dalej nie ma.
Około 30 osób, kobiet i mężczyzn, protestowało w piątkowe popołudnie na Rynku Trybunalskim w Piotrkowie przeciwko przemocy domowej i przeciwko planom wycofania się z konwencji przemocowej Rady Europy. Uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty z napisami "TAK Konwencji!" i "STOP Przemocy!". Odczytano też fragmenty konwencji.
Spór kupców z piotrkowskim Urzędem Miasta trwa. Tym razem handlarze chcą przyjrzeć się kosztom funkcjonowania miejskich targowisk. W związku z tym złożyli do magistratu wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Chcą poznać bilansy wpływów i wydatków każdego z targowisk w ciągu ostatnich 12 lat.
Dziewięć traktorów, kilkunastu rolników – niewielką frekwencję miał protest hodowców trzody chlewnej, który odbył się w Srocku w piątek rano. Protestujący chcieli zwrócić uwagę na ciężką sytuację na rynku.
Sprzedawcy z targowiska przy ul. Targowej w Piotrkowie przekazali w poniedziałek prezydentowi Piotrkowa pismo z listą swoich postulatów. Przypomnijmy - kupcy nie zgadzają się z podwyżkami opłat targowych, wprowadzonymi przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Ich kilkukrotne protesty przed magistratem zakończyły się fiaskiem.
Grupa około 20 osób zebrała się w poniedziałek o 18:00 przed piotrkowskim sądem, aby poprzeć sędziego Igora Tuleyę, któremu Prokuratura Krajowa chce postawić zarzuty. We wtorek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecyduje czy uchylić mu immunitet.
W Piotrkowie nie milkną echa kolejnego już protestu kupców z targowiska przy ulicy Targowej. Do porozumienia między handlującymi a Urzędem Miasta i Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta nadal nie doszło. Ale do sprawy odniósł się na antenie Radia Strefa FM dyrektor ZDiUM-u.
Kupcy handlujący na piotrkowskich targowiskach ponownie protestowali przeciwko wzrostowi opłat za prowadzenie handlu. Handlarze zebrali się przy budynku hali targowej. Przygotowali specjalne pismo ze swoimi postulatami, które podpisało 70 osób oraz symboliczną taczkę dla prezydenta i dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Kupcy z miejskiego targowiska w Piotrkowie protestowali przed Urzędem Miasta przy Pasażu Rudowskiego. Kilkadziesiąt osób sprzeciwiało się w ten sposób podwyżkom cen, jakie miasto wprowadziło za możliwość prowadzenia sprzedaży na straganach.