Jeszcze tylko przez tydzień mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje projektów do budżetu obywatelskiego. Termin przyjmowania wniosków upływa 15 czerwca. Przypominamy, że projekt może zgłosić grupa co najmniej 15 mieszkańców danego rejonu, którzy ukończyli 16 lat.
W Piotrkowie trwa trzecia edycja budżetu obywatelskiego. Do Urzędu Miasta napływają kolejne propozycje mieszkańców.
Od 2 maja w Piotrkowie można składać projekty do budżetu obywatelskiego 2017. Pierwsze projekty złożono wczoraj w magistracie.
Przy doborze mieszkania można często spotkać się z jego określeniem jako ustawne. Nie każdy jednak wie, jak rozpoznać ustawne mieszkanie. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę.
Trwają przygotowania do rewitalizacji centrum Sulejowa. Władze miasta chcą odnowienia Placu Straży w ten sposób, aby naturalnie przyciągał mieszkańców oraz turystów do sklepów, kawiarni, na wydarzenia okolicznościowe. Zrewitalizowany obszar będzie pełnił funkcje usługowe i wypoczynkowe, ma stać się przestrzenią działań artystycznych i alternatywą do spędzania czasu wolnego.
Młodzież z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu od lutego do lipca 2016 roku realizować będzie projekt „Kawa i moda, czyli wielka wolborska przygoda”.
W przyszłym roku miasto zamierza rozpocząć prace projektowe dotyczące budowy ronda u zbiegu ulic Dmowskiego/Żelazna w Piotrkowie. Realizacji tego zadania od lat domagają się mieszkańcy naszego miasta.
Pojawiły się problemy z realizacją jednego z projektów budżetu obywatelskiego 2015. Kącik rekreacyjno-zabawowy przy ul. Ceramicznej w Piotrkowie to projekt, który zwyciężył w rejonie drugim. Jak się okazuje, został on niedoszacowany, a ceny przedstawione w ramach przetargu przekraczają zaplanowane na ten cel 300 tys zł.
fot. pk
Trwa budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Daniłowskiego 3 w Piotrkowie.
Siedem firm stanęło do przetargu na budowę placu rozrywki dla dzieci i dorosłych przy ul. Budki w Piotrkowie, czyli na popularnym cyklodromie.