Do udziału w dwóch akcjach honorowego oddawania krwi zapraszają Punkt Pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Piotrkowie i kluby HDK PCK. Najbliższa zbiórka już w niedzielę 17 maja przy OSP w Rozprzy (Rynek 28) w godz. 10.00 – 13.00.
Uderzył w nissana i pojechał dalej. 2,5 promila miał 50-letni sprawca kolizji drogowej.
30 tysięcy maseczek ochronnych zakupionych z pieniędzy budżetu województwa trafia do szpitali w regionie. Pierwsza część została rozwieziona w poniedziałek. Następne będą przekazane jeszcze w tym tygodniu.
Znany piotrkowski muzyk Michał Makagon, przez wiele lat związany z Miejskim Ośrodkiem Kultury wydał swoją pierwszą autorską piosenkę. Utwór „Ciebie dla siebie mam” zaśpiewała piotrkowianka Agata Michalska, znana z programu The Voice of Poland. Artyści opowiedzieli o kulisach jego powstania.
Przełożenie oczekiwanych od 4 lat Igrzysk Olimpijskich, przerwanie piłkarskich rozgrywek najlepszych lig Europy i Ligi Mistrzów to symbole tego, co wydarzyło się w sporcie po wybuchu pandemii. W Polsce od marca nie odbywają się żadne wydarzenia sportowe, a sportowcy mogli trenować tylko indywidualnie. Sprawdziliśmy, jak w tej trudnej rzeczywistości radzą sobie piotrkowskie kluby.
O 10, a nawet kilkanaście procent mniejsze dochody odnotują samorządy z powodu epidemii koronawirusa. Tak będzie w powiecie piotrkowskim, mieście Piotrkowie Trybunalskim czy Radomsku. Co to oznacza? Najprawdopodobniej rezygnację z niektórych inwestycji.
Pilny komunikat wystosował w środę piotrkowski sanepid. O kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną proszone są osoby, które podróżowały busem na trasie Piotrków – Adamów i Piotrków – Gorzkowice.
Piotrkowski Miód Wielokwiatowy, dzięki staraniom samorządu powiatu piotrkowskiego i lokalnych pszczelarzy, został wpisany na listę produktów regionalnych i tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Aleja 3 Maja, wiodąca do Parku im. ks. J. Poniatowskiego to jedna z bardziej urokliwych piotrkowskich ulic. Została tak nazwana dla uczczenia 198. rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. O jej dziejach od czasów, kiedy była główną i najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i nosiła nazwę Alei Aleksandryjskiej oraz piotrkowianach zaangażowanych w tworzenie pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, przeczytacie w książce Pawła Kendry "Znam takie miejsca… Gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”.
Po raz 229. obchodzimy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do jej dziedzictwa odwoływały się kolejne pokolenia Polaków walczących o niepodległość i do dziś obok 11. listopada jest najważniejszym świętem patriotycznym w kraju. O znaczeniu pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, okolicznościach jej przegłosowania oraz osobach związanych z Piotrkowem i zaangażowanych w jej powstanie mówią piotrkowscy historycy.