W związku z pojawieniem się ogniska koronawirusa w Przedszkolu Samorządowym nr 7 i potwierdzeniem zakażenia u 12 pracowników, cały personel oraz 130 przedszkolaków zostało skierowanych na kwarantannę, a placówka do 8 marca była nieczynna. Przedszkole wróciło już do pracy. Pomieszczenia zdezynfekowano i wszystko wraca do normy.
Urząd Miasta zaplanował ponad 85 mln złotych na inwestycje w miejskim budżecie w 2021 roku i przedstawił ich szczegółowy harmonogram. Będzie sporo robót drogowych, ale czekają nas także bardzo ważne inwestycje proekologiczne.
Nie tylko 8 marca powinien być doskonałą okazją, by podarować prezent kobiecie. Mydlarnia u Franciszka ogłasza marzec - MIESIĄCEM KOBIET. 20% rabatu na zestaw idealny dla Mamy, siostry, dziewczyny, żony czy córki. W „Mydlarni u Franciszka” można znaleźć nie tylko serie unikalnych mydeł, ale też mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji ciała. Dla niezdecydowanych jest jeszcze jedno rozwiązanie – bon prezentowy, który można wręczyć w ozdobnej kopercie.
Dwie szczypiornistki MKS Piotrcovii otrzymały powołanie na najbliższe zgrupowanie żeńskiej kadry narodowej.
Piotrkowscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. 20 i 19-latek usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Mogą trafić za kratki.
Zimowo-wiosenny konkurs ogłosił piotrkowski radny Prawa i Sprawiedliwości. Co trzeba zrobić, aby otrzymać nagrodę?
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 621 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 10 osób, wszystkie posiadały choroby współistniejace. Mamy też 413 ozdrowieńców.
Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Cierpią na tym przede wszystkim bezbronne zwierzęta. Starosta Piotr Wojtysiak przyłącza się do akcji straży pożarnej "Stop pożarom traw!".
W Piotrkowie grupa pań zbierała podpisy pod projektem ustawy „Legalna aborcja”. Ich zdaniem Dzień Kobiet to idealny moment, aby wyrazić sprzeciw wobec wprowadzonego niedawno w Polsce faktycznego zakazu aborcji.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 235 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tym razem nie odnotowano ofiar COVID-19. Mamy też 633 ozdrowieńców.