W Piotrkowie coraz więcej osób przesiada się na rower. Komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej zaapelował na antenie Strefy FM, aby rowerzyści stosowali się do przepisów ruchu drogowego.
Hołd ofiarom oddano też w Piotrkowie. O godzinie 8.41 przy Pomniku Katyńskim przy pl. Kościuszki odbył się Apel Poległych, następnie złożono kwiaty.
Poznaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Na listach najważniejszych ugrupowań z Łódzkiego znajdują się także osoby z b. województwa piotrkowskiego oraz piastujące wysokie funkcje w strukturach wojewódzkich. Wybory odbędą się 25 maja.
Seksualizacja dzieci, likwidacja tożsamości płciowej, zniszczenie rodziny prowadzą do tego, że ludzie nie chcą być rodzicami. Za sprawą gender człowieka wyrywa się z korzeniami. Tak uważają przedstawiciele środowisk prawicowych. Jedna z nich, posłanka Krystyna Pawłowicz (PiS) kilka dni temu gościła w Piotrkowie.
Gminne wysypisko przy ul. Cegielnianej w Moszczenicy w powstało w 1998 roku. Wraz z nim powinien też powstać tzw. fundusz rekultywacyjny, czyli gmina od 16 lat powinna odkładać pieniądze na to, aby w przyszłości było za co wysypisko zlikwidować. Powinna, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiła, dlatego dziś ma problem.
Rodzice sześcioletniego chłopca, mieszkańca Piotrkowa, chcieli zapisać swojego syna do szkoły. Z pozoru normalna sytuacja, jednak opiekunowie postanowili, że ich pociecha będzie uczęszczać do szkoły innej niż ta, w rejonie której mieszka dziecko. Okazuje się, że nie jest to takie łatwe.
Dyskusja na temat przywrócenia poprzedniego systemu administracyjnego nabiera tempa. Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej w całym kraju przekonują, że podział na 49 województw jest zdecydowanie lepszy niż ten aktualny.
Rondo im. E. Gierka już było. Ale nie ma, bo nazwę zmieniła piotrkowska Rada Miasta 7 lat temu. Jednak chęć upamiętnienia byłego pierwszego sekretarza KC PZPR wciąż widać. Ewentualnie słychać. Kto i dlaczego chce uczcić Edwarda Gierka?
„PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna. Podsumowanie objazdu Polski powiatowej w roku 2013” - pod takim hasłem w Przysusze stawili się przedstawiciele powiatów z całej Polski, w tym 40-osobowa reprezentacja powiatu opoczyńskiego na czele z posłem Robertem Telusem.
Od zeszłego roku nie obowiązuje już ochrona ujęcia wody, ale zalew to wciąż park krajobrazowy i obowiązują na nim przepisy związane z utworzeniem Sulejowskiego Parku Krajobrazowego zakazujące poruszania się m.in motorówkami. Czy jest szansa na zmianę przepisów?