Już niebawem rozpocznie się sezon grzewczy i znów powróci problem smogu. Przyczynia się do niego m.in to, że w piecach spalamy materiały niedozwolone. Negatywny wpływ na środowisko to jedno, bo narażamy się także na wysoką karę finansową.
Jeżeli chcemy zdecydować się na wybudowanie własnego domu, w takiej sytuacji musimy również wziąć pod uwagę związane z nim koszty utrzymania.
Zainteresowanie programem wymiany ogrzewania przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Piotrkowianie złożyli bowiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ponad 300 wniosków o dopłaty. Pośrednikiem w załatwianiu sprawy jest Urząd Miasta.
Smok i smog. Podobieństwa: zagrożenie dla zdrowia i życia. Różnice: tylko jeden z nich występuje wyłącznie w bajkach. Mimo zakrojonych na szeroką skalę kampanii społecznych, wiele osób wciąż wykorzystuje do ogrzania domu nieodpowiednie materiały lub korzysta z niesprawnych pieców, nie będąc świadomym, że istnieją sposoby, które są nie tylko w pełni ekologiczne, ale także przynoszą spore oszczędności. Podpowiadamy, jak tanio i ekologicznie ogrzać mieszkanie.
Jeśli stoisz właśnie przed decyzją dotyczącą wyboru systemu ogrzewania, bierzesz zapewne pod uwagę dwie zasadnicze możliwości – tradycyjne grzejniki oraz ogrzewanie podłogowe. Poniżej przedstawiamy kilka najistotniejszych korzyści, jakich możesz spodziewać się po zamontowaniu grzejników. Jak się okazuje, tradycyjne systemy nie zawodzą, co więcej generują coraz więcej, coraz ciekawszych możliwości.
Piotrków Trybunalski przystąpił do programu „Poprawa jakości powietrza poprzez likwidację niskiej emisji realizowana w ramach Programu Kawka” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi. Projekt przewiduje dofinansowanie dla osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych do wysokości aż 65% kosztów kwalifikowanych związanych m.in. z wymianą kotłów na bardziej ekologiczne, podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz zastosowaniem pomp ciepła.
Kolejne wspólnoty mieszkaniowe w Piotrkowie podejmują decyzje o likwidacji piecyków gazowych na rzecz ciepłej wody z sieci miejskiej. W ubiegłym roku ponad 160 rodzin zaczęło korzystać z takiego udogodnienia.
O włos od tragedii... Dwie osoby podtrute tlenkiem węgla trafiły w ten weekend na oddział toksykologii szpitala im. M. Kopernika w Piotrkowie. Kobieta i mężczyzna cudem uniknęli śmierci.
Straż pożarna apeluje: przed rozpoczęciem korzystania z urządzeń grzewczych należy sprawdzić ich stan. - W tym roku już kilkakrotnie musieliśmy interweniować - mówi mł. bryg. Maciej Dobrakowski, rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Piotrkowie.
W Piotrkowie jest 10 bloków, w których nie ma centralnego ogrzewania. Lokatorzy nadal noszą węgiel w wiadrach na trzecie, czwarte piętro. Na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej czekają m.in. mieszkańcy z bloku przy Próchnika 13.