Dzięki dotacjom w łącznej wysokości niemal pół miliona złotych na terenie gminy Wola Krzysztoporska ponad 90 tzw. kopciuchów zastąpiono w mijającym roku bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. To już trzeci rok funkcjonowania programu dotacyjnego, który pozwolił dotąd na likwidację ponad 300 starych pieców.
W gminie Rozprza z początkiem 2023 roku startuje kolejna edycja programu dofinansowań wymiany pieców węglowych. Zmieni się kwota dotacji, która wyniesie 5 tysięcy złotych.
Wraz ze wzrostem popularności i inwestycji w zielone źródła energii, konsumenci szukają sposobów na zaoszczędzenie na rachunkach za media i zmniejszenie śladu węglowego. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności jest pompa ciepła. W prostych słowach, to urządzenie przechwytuje ciepło z jednej lokalizacji, aby wykorzystać je gdzie indziej jako inną formę energii. Pompy ciepła to także świetny sposób na obniżenie miesięcznych kosztów energii przy jednoczesnym zachowaniu ciepła podczas mroźnych zim i chłodu w gorące lata. A ponieważ są one niezwykle wydajne, zmniejszają ślad węglowy Twojego domu. Jednak istnieje wiele różnych rodzajów pomp ciepła tam z różnych funkcji, zalet i wad. Nie wszystkie kosztują tyle samo albo - różne czynniki wpływają na ostateczną cenę w danym systemie pompy ciepła.
Przy rosnących cenach prądu i gazu pojawia się pytanie, czym ogrzewane są w Piotrkowie duże obiekty codziennego użytku, takie jak markety czy galerie. Poprosiliśmy biura prasowe większości z nich o komentarz w tej sprawie.
Już od nieco ponad miesiąca urzędnicy przyjmują wnioski o dodatek węglowy. Tymczasem od środy (21.09.2022) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim przyjmuje także wnioski o dodatek na inne surowce, które pozwalają ogrzać nasze domy. Zależnie od tego, czym ogrzewamy, po spełnieniu odpowiednich warunków, możemy otrzymać wsparcie w wysokości od 500 do 3 000 zł.
Polacy, którzy swoje mieszkania i domy ogrzewają w czasie zimy węglem, obawiają się, czy nie zabraknie go w najbliższym sezonie. Nawet jeśli taka sytuacja nie nastąpi, uważają, że cena za tonę surowca, może być horrendalnie wysoka. Skąd te obawy i co na ten temat sądzą piotrkowianie?
Trzy wielkie kotły gazowe przyjechały do Piotrkowa Trybunalskiego. To inwestycja, dzięki której miejska elektrociepłownia rozwija swoje zaplecze, związane z przechodzeniem z ogrzewania węglowego, właśnie na gaz. We wtorek (19.07.2022) za pomocą ciężkiego dźwigu obiekty były montowane w jednej z hal przy ul. Rolniczej.
Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy planują wymienić źródła ogrzewania swoich domów na bardziej ekologiczne, będą mieli na to więcej czasu. Marek Mazur, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego przypomniał o tym w środę (29.06.2022) na antenie radia Strefa FM.
W związku z koniecznością usunięcia awarii magistralnej sieci ciepłowniczej, zlokalizowanej w rejonie ul. Dmowskiego 37, mieszkańcy części Piotrkowa Trybunalskiego muszą się liczyć z przerwą w dostawie energii cieplnej. Dostawa ciepła zostanie wstrzymana we wtorek (12.04.2022) około 9.00, a odczują to właściciele i najemcy obiektów zlokalizowanych pomiędzy ulicami: Dmowskiego, Energetyków, Al. Concordii. Al. Sikorskiego i Poprzeczną.
Kupno pieca na ekogroszek to naprawdę dobra inwestycja. Ogrzewanie tym rodzajem paliwa jest wyjątkowo wygodne i mało wymagające – ogromna część całego procesu jest zautomatyzowana. Co więcej, ekogroszek cieszy świetną wydajnością, która przekłada się na ekonomiczne rozprowadzanie ciepła w domu czy mieszkaniu. Aby móc cieszyć się całkowicie nowym sposobem ogrzewania, trzeba wiedzieć, jak podłączyć piec na ekogroszek – lub z jakimi kosztami będzie się wiązało zlecenie tego zadania fachowcom. Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!